sob01192019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Diamond Explosion 3

de3banner 600

Mesto Čadca sa stalo sobotu 20.9. dejiskom ďalšieho ročníka turnaja Diamond Explosion s poradovým číslom 3. Ako väčšina vie, tento turnaj má na starosti žilinský Diamond Gym na čele s Robom Kajánkom.

Ako býva u turnajov z ich dielne zvykom, zvukovo, svetelne a organizačne bol turnaj opäť na veľmi vysokej úrovni. Moderátorom večera bol Ondřej Novotný, ktorý opäť predviedol výborný výkon a aj po tejto stránke zdvihol úroveň celého večera vyššie. Vypredaná športová hala v Čadci videla predovšetkým zápasy chalanov z Diamond Gymu Žilina ako sú Miro "Cingy" Cingel, Minči Páleš alebo Ján Radena.

Hlavný zápas celého večera mal mať na svedomí Tomáš "Šeňo" Šenkýr, ktorý mal bojovať o svetový opasok WKF s výborným Poliakom Krukom. No bohužiaľ pár dni pred zápasom si Šeňo v príprave zranil koleno a zápas sa musel zrušiť. Šeňovi prajem skoré uzdravenie a osobne dúfam, že tento zápas sa v budúcnosti uskutoční, pretože to sľubuje naozaj parádny súboj.

Ale teraz ku samotným zápasom. Galavečer sa začal dvoma predzápasmi, kde v oboch víťazne vzišli chalani z Assasin Gym Bytča, teda Marek Záň a Martin Ozánik.

Prvý profi zápas mal na starosti Michal Helbich z Diamondu proti Rumunovi Catalinovi Graureovi. Pre mňa patril tento zápas medzi najkrajšie zápasy večera. V prvom kole dominoval Helbich, ktorý bojoval z ústupu a dokázal presne zasahovať svojho súpera, predovšetkým výbornými lowkickmi. Rumun celé kolo tlačil, ale nespravil ani jednu presnú kombináciu. V druhom kole vo výmene poslal Helbich presnou zadnou na bradu Graurera do počítania, ale jeho ako keby tento knockdown naštartoval a hneď v ďalšej výmene dokázal trafiť dva presné zadné háky. Veľmi pekné kolo. Posledné kolo sa opäť Rumun snažil ísť dopredu a Helbich bojoval z ústupu. Michal bodoval peknými kombináciami. Zopár veľmi pekných prestreliek, kde to bolo kto z koho, ale počítanie sa už nekonalo a zaslúžene v tomto krásnom zápase na body vyhral Michal Helbich.

01

Ďalší zápas bol pre zmenu boxerský. V ňom opäť "domáci" Paťo Glézl z Diamondu a proti nemu Marek Peller z BOX klub Lučenec. Mám pocit, že Glézl presedláva pomaly na čistý box, kde podľa môjho názoru dokáže v zápase predať viac svoje kvality ako v zápasoch pod pravidlami K1. A opäť to ukázal aj v tomto zápase. Hneď prvé kolo chalani rozbehli peknými vzájomnými výmenami. No na konci kola Glézl začal používať v kombináciách výborné zdviháky, po ktorých hlava súpera lietala celkom vysoko. V druhom kole sa začala ukazovať prevaha Paťa v tvrdosti a presnosti. A predovšetkým silovo bol na tom o poznanie lepšie ako jeho súper. V poslednom kole sa táto prevaha umocnila a Paťovi sa darilo výborne súpera kontrovať predným hákom, ktorým často zasahoval. V tomto peknom zápase po troch kolách jasne víťazi Paťo Glézl z Diamondu.

02

Piaty zápas a pre mňa zápas večera. Ján Radena z Diamond Gym Žilina a v druhom rohu Mirel Lacob z Rumunska. Prvé kolo začali obaja opatrnejšie, Rumun to skúšal nakrátko cez tvrdé háky, Radena skúšal viac kopy a kolená. Prvá polka druhého kola v prospech Lacoba, ktorý rozbiehal tvrdé boxerské kombinácie na krátko, predovšetkým ten zadný hák vyzeral tvrdo. No Radena sa ukázal ako riadny držiak. Druhú polku prebral Jano, kde mierne unaveného Rumuna začínal presne triafať svojimi kombináciami. Posledné kolo vyzeral Rumun už unavený, ale aj napriek tomu mu vyšla jedna pekná kombinácia rukami, ale Radena všetko ustál. Jano prebral iniciatívu počas celého kola a jasne ukázal, kto tu chce viac vyhrať a snažil sa svojho súpera knockoutovať. No bohužiaľ sa mu nepodarilo zasadiť presný úder, ktorým by Rumuna poslal do počítania. Krásny zápas plný výmen skončil nakoniec na body pre domáceho Jána Radenu.

03

Ďalší zápas bol opäť pod boxerskými pravidlami. V ňom sa predstavil Mišo Šurín z BOX ŠPORT Čadca a Róbert Rácz z Box Klub Lučenec. Prvé kolo bolo na strane Šurína, v ktorom bol o poznanie aktívnejší ako jeho súper. V druhom kole sa opäť snažil tlačiť Šurín, ale tentoraz Rácz ukazuje výbornú obranu a predovšetkým presné kontry, ktorými zasahoval svojho súpera. Toto kolo mierne pre Rácza. Posledné kolo výborne od oboch. Šurín predovšetkým tlačil a útočil, Rácz výborný pohyb, obrana a kontra údery. Veľmi pekný a vyrovnaný zápas. Rozhodcovia sa ale mierne priklonili na stranu Miša Šurína, ktorý zápas vyhral na body.

04

Predposledný zápas a v ňom jedna z najväčších hviezd Diamondu, Milan "Minči" Páleš. Proti nemu stál víťaz SuperKombatu, Rumun Christian Mileu. Mileu je ostrielaný borec, ktorý zápasil s menami ako Marku, alebo Allazov, preto som očakával pre Minčiho veľmi ťažký zápas. No opak bol pravdou. Mileu je pre mňa obrovským sklamaním, na Minčiho neurobil ani jednu poriadnu kombináciu, ktorou by ho aspoň troška ohrozil. No na druhej strane Miňo ukázal širokú paletu parádnych kombinácií, ktorými Rumuna úplne rozobral a zničil. Minči s obrovským prehľadom vyhral a pripisuje si na svoje konto cenný skalp.

05

Celý večer uzatvoril zápas domácej hviezdy a víťaza Enfusion Miroslava "Cingy" Cingela s Rumunom Razvanom Popescu. Cingy počas celého zápasu tlačil svojho súpera, ten bojoval z ústupu a občas ohrozil Mira svojim nebezpečným zadným hákom. To ale nerobilo Mirovi žiadny problém a na svojom súperovi výborne stále pracoval. V prvom kole mu vyšli predovšetkým parádne tvrdé lowkicky. V druhom kole dominancia Cingyho rástla a so súperom si už robil čo chcel. Ten sa jedine zmáhal na opičky v ringu, ktoré mu ale zápas nevyhrajú. Tretie kolo rovnaký scenár, len Miro vystupňoval svoju aktivitu a snažil sa súpera knockoutovať, čo sa mu žiaľ nepodarilo. Rumun sa ukázal ale ako neuveriteľný držiak. Zápas sa teda jasne skončilo víťazstvom na body pre Cingyho.

06

Celá fotogaléria na našom Facebooku.