str07172019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Finále Tatneft Cupu 2014

tatneft cup 2014 final

V sobotu, 13.9., sa uskutočnilo v ruskom meste Kazaň finále ruského turnaja TATNEFT CUP. Turnaj prebieha počas celého roka v troch kategóriach, do 70kg, do 80kg a nad 80kg.

V každej kategórii na začiatku nastupuje 16 borcov z rôznych krajín, vrátane Slovenska. Tento rok Slovensko zastupovali Patrik Tóth, Egon Rácz a Martin Pacas. Bohužiaľ ani jeden sa neprebojoval až do tohtoročného finále.

Na sobotnom turnaji prebehlo 8 zápasov, 5 superfightov a tri finálové zápasy. V jednom zo superfigtov bojoval aj náš Vlado Idrányi, ktorý ako jediný Slovák dokázal vyhrať celý turnaj Tatneft Cup, konkrétne jeho predposledný ročník 2013 vo váhe do 80kg. Vo svojom zápase Vlado s prehľadom porazil nebezpečného Rumuna Cipriana Schiopu, ktorého poslal aj v prvom kole do počítania.

Ciprian Schiopu VS Vladimir Idranyi

 

V ďalšom superfigte sa stretli vo váhe do 80kg Maxim Vorovski a Alexandr Trofimov, kde sa z víťazstva na body mohol tešiť Vorovski.

Alex Trofimov VS Max Vorovski

 

Nasledujúci zápas mali na svedomí dve ťažké váhy, Rustem Kreshnik z Belgicka a domáci Rus Alexander Volobuev, s ktorým napríklad tento rok zápasil na W5 aj Ivan Bartek (zápas sa skončil remízou). Kreshnik ale Volobueva zničil v prvom kole pekným boxom a vyhral s prehľadom TKO.

Rustemi Kreshnik VS Аlexander Volobuev

 

Jeden zo superfightov mal, netradične pre turnaj TATNEFT, na starosti ženy. Na jednej strane stála Belgičanka Anke Van Gestel a proti nej ruská hviezda, Julia Berezikova. Zápas bol vypísaný do 60kg a naozaj sa bolo na čo pozerať. Mňa prekvapila hlavne Berezikova, ktorá naozaj mala výborný pohyb a technický a tvrdý box. Van Gestel sa moc nechytala a Berezikova s úplným prehľadom dokázala vyhrať. Bereziková sa má ukázať aj na turnaji W5 v Bratislave, kde je nasadená do ženskej pyramidy do 56kg. Tam by sa, teoreticky, vo finále mohla stretnúť s našou Luciou Krajčovič, čo by mohol byť veľmi zaujímavý zápas!

Julia Berezikova VS Anke van Gestel

 

Posledný superfight mal na starosti Romeo Gablaia z gruzínska a vychádzajúca bieloruská hviezda, Chingiz Allazov. Allazov nenechal nič na náhodu a svojho súpera jasne prevalcoval. Po parádnom highkicku v druhom kole priletel z rohu súpera uterák, ktorý zápas ukončil v prospech Allazova.

Romeo Gablaia VS Chingiz Allazov

 

A teraz ku finálovým zápasom. Do -70kg sa vo finále stretli Rus Alexei Ulyanov a Talian Rosario Presti. Presti sa do finále prebojoval najskôr cez Michala Krčmářa z Čiech a v druhom kole, bohužiaľ, cez nášho Egona Rácza. Tento finálový zápas sa úspešne skončil pre domáce farby, kde Rus Alexei Ulayanov vyhral tento zápas po štyroch kolách na body.

Aleksey Ulyanov VS Rosario Presti

 

Vo finálovom zápase do -80kg sa predstavil Holanďan Darryl Sichtman proti Ukrajincovi Vitaliy Nikiforovi. Tento zápas lepšie dopadol pre Holanďana Darryla Sichtmana, ktorý zvíťazil na body. Aj tento šikovný Holanďan sa predstaví na turnaji W5 v Bratislave, kde si dá odvetu s našou hviezdou, Vladom Moravčíkom, ktorého už raz dokázal na turnaji W5 poraziť.

Darryl Sichtman VS Vitaliy Nikiforov

 

Posledný finálový zápas mali na svedomí ťažké váhy a to rus Alexander Vezhevatov a nám dobre známy Bielorus, Igor Bugaenko. Titul si domov po víťastve na body odnáša Bugaenko, ktorý napríklad vyradil v štvrťfinále náśho Maťa Pacasa alebo naopak, v marci v Nitre prehral v zápase s našim talentovaným Ivanom Pavle, ktorý môže považovať toto víťazstvo za naozaj obrovský skalp.

Alexander Veghevatov VS Igor Bugaenko