uto12112018

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Diamond Explosion 3 - preview

de3banner

Dnes sa koná tretie gala Diamond Explosion v Čadci s hviezdami usporiadajúceho gymu. Tu je krátka pozvánka.

Hneď na úvod musím spomenúť, že hlavný zápas o Svetový titul WKF sa konať nebude, pretože jeden z aktérov, Tomáš Šenkýr sa na tréningu zranil. Boj o titul sa teda odkladá, zatiaľ na neurčito. Šeňovi želáme skoré uzdravenie.

Zápasov je ale dokopy osem a aj keď nebude ten titulový, uvidíme iné hviezdy Diamond Gymu.

Na úvod dva zápasy Čadca vs Bytča - Marin Jančík vs Marek Záň a Patrik Steinberger vs Martin Ozaník. Michal Helbich otestuje kvality rumunského súpera, Catalina Graureho a Patrik Glezl si zaboxuje s Marekom Pellerom z Lučenca. Druhý boxerský zápas bude mať na starosti domáci Michal Šurin a proti nemu sa postaví Róbert Racz, tiež z Lučenca.

Druhú časť večera začne Jan Radena zápasom s Rumunom, Mirelom Lacobom. Radena je kvalitný bojovník, rýchly, tvrdý, agresívny, Lacob celkom dobrý kopáč. Pokiaľ Radena pôjde svoje a ešte si dokáže rozložiť sily na celý zápas, nemyslím, že by mal mať nejaké problémy.

Jan Radena vs Kamil Rozsypal, Diamond Esplosion 2, Čadca

Mirel Lacob vs Francesco Mattioli, Superkombat WGP IV, Giurgiu

 

Milan Paleš má za súpera šikovného Rumuna, Cristiana Mileu. Minči mal mať zápas začiatkom leta zápas s tvrdým Florianom Marku, žiaľ ten na zápas nenastúpil a z očakávaného duelu nakoniec nič nebolo. Škoda, mohla to byť pekná previerka Palešových kvalít.
Milea s Florianom bojoval na jar tohto roku a v päťkolovom zápase prehral na body, čo je celkom pekný výsledok. Rumun bojoval aj s Bessmertnym, alebo Allazovom, ale všetko prehral. Vídať ho môžeme hlavne v Superkombate na Eurosporte. Milea má prezývku "The Fastest", akurát mi ako "Najrýchlejší" nepripadá.
Zápas by to mal byť pekný, obaja majú šikovné ruky, takže o parádne prestrelky by nemala byť núdza, Minči by si mal dať pozor hlavne na súperove kolená.

Milan Páleš vs Abderrezzaq Djaadane, Clash Muay Thai 2014, Bratislava

Cristian Milea vs Cenik Cankurtaranoglu, SUPERKOMBAT WGP, Constanta

 

Zápas večera teda ostal na Cingelovi, ktorý dostal tiež Rumuna, Razvana Popescu. Cingel mal skvelú sezónu, ktorú zavŕšil ziskom titulu Enfusion. Pokiaľ som dobre zaregistroval, čaká ho odveta, dovtedy si ale bude musieť poradiť so súperom v Čadci. O ňom veľa čerstvých informácií nemám, všetko čo sa o ňom dá dohľadať je staré aspoň tri roky, takže jeho aktuálna forma bude prekvapením. Snáď príjemným. 

Domáci borci mali skvelú letnú prípravu, takže vstup do novej sezóny by mal byť víťazný.