sob01192019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Glory 17 a Last Man Standing

glory17 banner

Už túto sobotu sa v Los Angeles uskutoční ďalší turnaj Glory, respektíve dva turnaje. Celý večer Glory rozdelila do dvoch eventov a to Glory 17, ktorý bude vysielaný na SPIKE TV a Last Man Standing, ktorý bude dostupný cez PPV. Obe časti tohto večera obsahujú parádne zápasy, tak sa poďme na ne pozrieť.

Prvá čast obsahuje 4-kovú Contender pyramídu vo váhe 65kg a dva zaujímavé superfighty. V pyramíde budú bojovať v prvom zápase Shane Oblonsky a Brazílec Marcus Vinicius. V druhom zápase sa stretne päťka Glory, Kanaďan Gabriel Varga, proti trojke Glory, Yodkhunponovi Sitmonchaiovi z Thajska. Víťaz pyramídy bude mať zarezervované jedno miesto v ďalšom turnaji o titul šampióna v tejto váhe.

Prvý superfight v prvej časti budú mať na svedomí Americká hviezda Ky Hollenbeck a Andy Ristie, ktorý si asi bude chcieť odčiniť jeho prehru v poslednom zápase o opasok Glory s Davitom Kiriom.

Risite vs Hollenbeck promo

Druhý superfight bude medzi legendou starej K-1, Mirkom Crocopom, a Američanom Jarrellom Millerom. Pôjde o odvetu z roku 2013, kde vo štvrťfinále turnaja K-1 porazil Crocop Millera na body. Američan je už tretím Mirkovým súperom na tomto turnaji. Pôvodne sa plánoval zápas medzi CroCopom a Patrickom Barrym, žiaľ ten je po tvrdom KO na Glory 16 v ochrannej lehote. Oficiálne sa teda oznámil zápas CroCop vs Kharitonov, ale Sergej sa zranil, tak prišiel na radu práve Miller. Mirkov zápas s Kharitonovom  bol plánovaný už na nejaký z predchádzajúcich turnajov a rovnako, ako teraz sa neuskutočnil pre zranenie. Snáď sa ho ešte niekedy dočkáme.

Mirko Filipovič pre fight interview

Jarell Miller pre fight interview

GLORY 17 LOS ANGELES FIGHT CARD

Semifinále Contender turnaja do 65kg
Shane Oblonsky 
vs. Marcus Vinicius
Gabriel Varga 
vs. Yodkhunpon Sitmonchai

Finále Contender turnaja do 65kg
Oblonsky/Vinicius vs Varga/Yodkhunpon

Supefighty
Andy Ristie
 vs. Ky Hollenbeck
Mirko Cro Cop Filipovič
vs. Jarrel Miller

Druhá časť, pre mňa tá zaujímavejšia, Last Man Standing obsahuje osmičkovú pyramídu o šampióna Glory vo váhe -85 kg a dva superfighty o opasok Glory vo váhe -77 kg a +95 kg. Členov pyramídy sme si už predstavili v predchádzajúcom článku, teraz sa pozrime na žreb turnaja. V prvom zápase, favorit turnaja, Artem Levin, narazí na šikovného Brazílca, Alexa Pereiru. Víťaz tohto zápasu sa v semifinále stretne s víťazom duelu Filip Verlinden vs Melvin Manhoef. Na druhej strane pavúka sa proti sebe predstavia Bogdan Stoica z Rumunska a Wayne Barrett, ktorý by mal tento zápas pohodlne vyhrať. Proti víťazovi niekto z dvojice Joe Schilling a Simon Marcus. Tento zápas predstavuje veľké derby, Marcus už dva krát Schillinga porazil, ale pod pravidlami Muay Thai, dokáže to aj pod pravidlami Glory?

V prvom superfighte o opasok Glory budú zápasiť čerstvý držiteľ tohto opasku, Marc de Bonte z Belgicka a aktuálna dvojka Glory, Joseph "Bazooka Joe" Valtellini z Kanady. Tento zápas je pre mňa troška zvláštny a to preto, lebo len pred mesiacom de Bonte titul získal, takže obhajoba takto skoro je, minimálne, nezvyčajná.

Marc De Bonte pre fight interview

Joseph Valtellini pre fight interview

Posledný, hlavný zápas večera a očakávanú odvetu nám naservíruje zápas v ťažkej váhe o titul Glory, Daniel Ghita a Rico Verhoeven. Obaja sa stretli na Glory 11 vo finále 4-kovej pyramídy, kde ako víťaz z toho zápasu odišiel domov Rico. No uvidíme, ako bude zápas vyzerať tentoraz, keď do neho budú obaja nastupovať čerství a v plnej sile.

Ešte doplním, že turnaj a titulové zápasy sa vysielajú ako tzv. PPV, teda Pay Per View. Jedná sa o model predaja, kde si divák zaplatí jednorázovo priamy prenos konkrétneho programu a sleduje ho cez káblovku, alebo satelit. Nikde inde sa v priamom prenose turnaj nebude dať sledovať. Za toto si Glory zapýtalo celkom neuveriteľných 34,95 dolárov, čo je fakt veľa. Hlavne keď sa pozrieme všade naokolo, kde predaj PPV klesá (UFC, WWF, ...). Beriem to ako istý test, či má PPV pre Glory vôbec zmysel, prípadne previerka sledovanosti, alebo nepriamo aj hodnoty firmy. Možné je všetko a na výsledné čísla som zvedavý. Už teraz ale vidieť správy od mnohých fanúšikov Glory o tom, že cena PPV je premrštená a ani náhodou toľko nezaplatia. Tak uvidíme.

GLORY LAST MAN STANDING PPV FIGHT CARD

Štvrťfinálové zápasy turnaja do 85kg
Artem Levin vs. Alex Pereira
Filip Verlinden vs. Melvin Manhoef
Joe Schilling vs. Simon Marcus
Bogdan Stoica vs. Wayne Barrett

Titulový zápas vo váhe nad 95kg
Daniel Ghita vs. Rico Verhoeven

Titulový zápas vo váhe do 77kg
Marc De Bonte vs. Joseph Valtellini 

Glory nám vytvorilo na tento víkend parádny event s parádnymi zápasmi. Sám som predovšetkým zvedavý na víťaza v osmičkovej pyramíde do -85 kg a na víťaza v dueli Ghita vs Verhoeven. Môj tip na pyramídu je finále Levin vs Marcus/Schilling, kde to, dúfam, zvládne Levin. No čiernym koňom je pre mňa Verlinden. V ťažkej váhe to vidím pre Ghitu. Zápas je na 5 kôl, čo je dostatok času pre Ghitu aby presne trafil ten jeden KO punch, ktorým by zostrelil Rica. Ricovi táto KO power chýba a nemyslím si, že tento zápas skončí na body. :)

No na tieto dva tipy som sa taktiež spýtal zopár osobností z našej scény a tu sú ich odpovede.

Daniel Malachovský (fightnews.sk):
1. Ghita vs Verhoeven: Ja chcem vidieť vyhrať Ghitu a dúfam, že to tak aj bude, nie ako naposledy.
2. Turnaj o titul šampióna Glory do -85kg: V pyramíde by sa znova zišlo nejaké prekvapenie, čo by pre mňa bola výhra Alexa Pereiru. Veľmi sa zlepšil, páči sa mi ako bojuje a vždy držím palce skôr outsiderom. Prachy by som na neho ale nevsadil :)

Ondřej Novotný (moderátor,redaktor, fightclubnews.cz)
1. Ghitta doufám, neb Rico mě vůbec nebere.
2. Pyramidu Levin nebo Verlinden i když je postavená pro amíky, ale ti nemají úroveň.

Daniel Popluhár (tréner Diamond Gym Žilina)
1. Verhoeven vyhrá nad Ghitom na body.
2. Melvin Manhoef.

Peter Navrátil (promotér, tréner Sazuka kickbox LM)
1. Je to tažké, ale asi Rico.
2. Ťažko tipovať túto pyramídu, ale len tak skúsim, finále Melvin vs Marcus.:)

Fero Starý (tréner Hanuman Gym Bratislava)
1. Podľa mňa Rico.
2. Levin.

Lukáš Jirkovský (tréner X-gym Praha, redaktor, fightnews.cz)
1. Osobně myslím, že poslední zápas Ghity s Verhoevenem byl jen zkrat ze strany Rumuna a že se to již nebude opakovat a další šanci na poražení tohoto borce využije beze zbytku. Můj tip je výhra před limitem pro Ghitu.
2. Pokud si musím vybrat jedno jméno, tak půjdu za svým oblíbencem Artemem Levinem. Má chytrý styl boje, umí číst soupeře a přesně zasáhnout, technicky na něj ze startovky nikdo nemá a to by pro měj mohla být v turnaji hlavní devíza, protože by se nemusel tolik rozbít a zvládnout vyhrát tři zápasy. Každopádně se na tenhle turnaj hrozně těším, a mám radost i z toho, že konečně uvidíme Melvina Manhoefa zápasit ve své váze, protože ty jeho kladiva jsou strašlivý!