pon12092019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Gala Night Thaiboxing 2014

gnt2014 banner

Výsledky aj popis zápasov je vonku, ale v hlave mám ešte pár vecí, s ktorými sa chcem podeliť.

Najprv ešte návrat k zápasom. V prvej časti predviedli dobré zápasy domáci bojovníci, ktorí si pripísali tri výhry. Glézl, vo svojom treťom boxerskom zápase, porazil čistokrvného boxera Martirosyana na body, rovnako aj Remiš, ktorý potrápil skúsenejšieho Zelinu. Radena v perfektnom zápase podľahol Zedníčkovi v extra kole. Ten si, na rozdiel od domáceho bojovníka, lepšie rozložil sily a skvelým, sústredeným výkonom zvíťazil. Minči Paleš zaškočil súpera zo Slovinska tvrdosťou úderov, ten sa nepúšťal do ničoho a čakal na koniec zápasu. Ten prišiel predčane s tvrdým roundkickom a nakopnutou rukou Boruta Turka

01 minci pales borut turk

Minči Paleš vs Borut Turk

Posledným zápasom prvej časti bol duel Tomiho Kovacsa so Zoltánom Beresom z Maďarska. Kid prestúpil z poloťažkej do ťažkej, tak chcel na oskúšanie niekoho ľahšieho. Fajn, chápem, prečo nie. Akurát Beres bol taký slabý súper, že by ho Kid porazil aj v poloťažkej, aj v akejkoľvek inej, aj s jednou rukou za chrbtom, aj rozviazanými šnúrkami. Bolo to zlé a, pre mňa, nepochopiteľné. Takto príde o svojich fanúšikov skôr, ako padne na zadok ďalší jeho podobný súper. V Žiline už o pár prišiel.

Kid je ale medzi ľuďmi stále populárny, hlavne medzi laikmi. Dokáže prilákať divákov, takže je atraktívny aj pre promotérov. Na laikov je cielený aj marketing - vysoko pozitívna štatistika, promo v médiách, atď. Tí zasvätenejší to ale príliš nemusia - buď je to na nich príliš priehľadné, až primitívne, vidia "za oponu", napríklad si vedia zistiť kvalitu, alebo nekvalitu súpera, alebo len závidia. To je, viac-menej, jedno, dôvody sú druhoradé. Hlavné je, že toto je už za hranicou, ako by sa mal "budovať" úspech bojovníka. Musí sa to robiť s citom a ten tu chýbal úplne. BTW. rozhodca v ringu v tomto zápase bol štvorjediný - traja bodoví a jeden ringový. Beriem to teda ako exhibíciu a nie naozajstný zápas. Sorry.

03 spejbl

Ondřej "Spejbl" Hutník vs Eduardo Mendes

Naspäť k naozajstným zápasom. Ondřej "Spejbl" Hutník si za necelé dve kolá poradil s Eduardom Mendesom z Portugalska a, snáď, si spravil chuť po prehre so Stoicom. V júni ho čaká Danyo Ilunga a to je onakvejší súper!

04 lucia

Lucia Krajčovič vs Denise Kielholtz

Lucia Krajčovič aj na druhý pokus prehrala s Denise Kielhotz. Teraz to bol lepší zápas, Lucia mala skvelé momenty, ale rýchlu krpaňu si nepostrážila a nechala si natriafať rukami a pováľať sa po zemi. Tretie kolo bolo zo strany "Pretty Beast" výborné, ale tlak prišiel neskoro. Škoda.

Tomáš Hron udolal Daniela Lentieho na body 3:0. "Rattle Snake" má dobrú techniku, kondičku aj odolnosť, chýba mu ale KO úder, ktorý by takýchto súperov uspával skôr a Tomáš sa s nimi nemusel zabávať tri kolá. Inak to bol opäť skvelý výkon od Brňáka.

05 moravcik

Vladimír Moravčík vs Miles Simson

Vlado Moravčík si, celkom bez problémov, poradil s mladým Milesom Simsonom. Opäť sme videli Moravčíka v "beast móde" ako naháňa súpera po ringu a tvrdými údermi ho nenechá na chvíľu vydýchnuť. Naozaj skvele takticky zvládnutý zápas s jednoznačným výsledkom. Na tento rok má naplánované ešte ďalšie dva zápasy, tak aby to bolo, minimálne, rovnako dobré.

02 seno

Tomáš Šenkýr vs Yohan Marsan

Hlavnou náplňou Enfusion LIVE bola pyramída o svetový titul tejto organizácie vo váhe do 85kg. V rezervnom zápase vyhral domáci Tomáš Šenkýr nad Yohanom Marsanom z Francúzska pohodlne 3:0 na body. Francúz bol v obrane viac ako Chára s Višňovským, ale Šeňovi nepadol.
Miro Cingel si poradil s Američanom, Andrew Tateom, na body, Jirka Žák sa o poznanie viac trápil so silným Rusom, Rustamom Guseinovom a porazil ho až v extra kole. Žiaľ, v ňom si zranil pravú ruku, čo sa prejavilo aj vo finále, kde ju vôbec nepoužíval.
Cingel o zranení Žáka vedel a kým vnímal trénerov, kopal mu do tej ruky roundkicky, alebo sa aspoň točil tak, aby nebol na dostrel tej zdravej. Dve kolá bol lepší a presnejší, Žák to síce zobral hákom už v prostrednom kole, ale vychádzať mu veci začali až v poslednom. Cingy si výhru ustrážil a získal cenný titul. Presne takto som si celý priebeh turnaja predstavoval, až na to Žákovo zranenie. Vlani ho trápil sval na chrbte, teraz ruka, no aj tak predviedol perfektné výkony. Je to neuveriteľný bojovník a pevne dúfam, že teraz bude mať viac šťastia. Najbližší zápas je v júni v Prahe.

06 cingi

Mirko Cingel

Miro Cingel zvládol všetko, čo na neho naložili. Potvrdil úlohu jedného z favoritov, porazil dvoch skvelých bojovníkov a získal cenný titul. Dúfal som, že sa tento scenár naplní, aj keď tam bolo veľa premenných, ktoré mohli všetko zmeniť. Teraz je šampiónom Enfusion vo váhe do 85kg, takže očakávam nejaké obhajoby, účasť na ďalších turnajoch Enfusion a snáď, konečne, nejakú tú dieru do sveta.

Zápasy boli opäť skvelé a, na rozdiel od minulého roka, nekonalo sa ani žiadne nemilé prekvapenie. Naopak, domáci vyhrali skoro všetko a navyše zo Žiliny neodišiel majstrovský opasok. Pri žilinských gala som niekoľko krát spomenul, že by svojim chalanom mali doviezť lepších súperov. Vlani, a hlavne teraz, sa tak stalo a tí si s nimi poradili. Nemám čo dodať.

Pri porovnaní s dvomi veľkými gala, ktoré sa konali tento rok na Slovensku mi to vychádza tak, že zápasy boli ešte lepšie ako na Nitrianskej Noci Bojovníkov a produkcia vymakanejšia ako na Clash Muay Thai. Takže zatiaľ tu máme topku.

07 vsetci

Organizačne sme opäť videli posun ďalej. Príchod silnej organizácie a hlavne priamy prenos do celého sveta isté veci v práci organizátorov zmenil, ale tí to zvládli na výbornú a majú pred "konkurenciou" náskok. Robo Kajánek, Lubo Pilát a Braňo Huťka odviedli robotu, za ktorú sa v Európe nemusí hanbiť žiadny seriózny promotér. Ich snaženie ocenili aj predstavitelia Enfusion, čomu sa nedivím, pretože produkčná hodnota žilinského gala vysoko prekračuje štandard tejto organizácie. Budúci rok sa vraj pôjde v rovnakých šľapajách, teším sa už teraz!

Celá fotogaléria od Braňa na našom Facebooku