štv01232020

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Gala Night Thaiboxing 2014 - LIVE

gnt2014 banner

Priamy prenos so žilinskej Doxx Bet Arény. Pár slov k predzápasom, ale aj k lhavnému programu, ktorý sa bude vysielať od 20:00 na enfusionlive.com.

Patrik Glézl porazil vo svojom treťom boxerskom zápase Varujana Martirosyana 2:0 na body. V prvom kole bol aktívnejší Varujan, dával dlhé kombinácie a stále tlačil. Paťovi vyšla jedna parádna kontra, po ktorej súpera trochu nahulil. V druhom a treťom kole bol lepší Glézl, trafil niekoľko čistých brád, a súper ich chvíľu vydýchaval. Glézl bol presnejší, jeho údery častejšie nachádzali cieľ a spôsobili na súperovi viditeľnú škodu. Nebolo o čom.

Druhý zápas sa bojoval podľa pravidiel Muay Thai. Pre mňa boli prvé dve kolá dosť vyrovnané, Zelina kopal lowkicky, Remišovi vychádzali zase zadné roundkicky. Bojovalo sa v dobrom tempe, zbytočne sa neklinčovalo, chlapci si vymenili pozdravy rukami, nohami, kolenami aj lakťami. Zlom prišiel v treťom kole, keď Remiš trafil dlhý zadný direkt a Zelina nahulený ledva udržal dvoják a prestál ťažkú chvíľu. Rozhodca Mišo Turek rozumne zápas neprerušil počítaním, Zelina sa nahodil a zápas dobojoval. Od osudného úderu to bolo už len na jednu bránku, ale Petr so cťou doboxoval. Výhra 3:0 na body pre domáceho Remiša.

 Zápas medzi Zedníčkom a Radenom patril, u mňa, medzi najočakávanejšie. A očakávanie bolo naplnené. Od prvého do posledného gongu nonstop akcia a tvrdé údery. Stred ringu držal Zedníček, aj väčšinu zápasu tlačil. Prvé kolo bolo ale Radenove, sypal perfektné kombá, zatváral nohou, Zedníček ale držal. Druhé kolo bolo vyrovnanejšie, bolo vidno, že údery strácajú na sile. Zedníček tlačil, Radena ale lepšie boxoval. V treťom to bolo už pre Zedníčka, tlak bol evidentný, presných úderov dal tiež viac. Po troch kolách remíza, v štvrtom srdnatá výmena na začiatok, potom chvíľu lepší Radena, ale nakoniec nazbieral viac síl Zedníček a dobrými údermi a kopmi vybojoval výhru. Radena už nemal z čoho brať, Ivo si lepšie pošetril sily a kolo a teda aj zápas po zásluhe vyhral.
Bol to ale parádny boj, ktorý mal všetko čo od dobrého zápasu očakávam.

Minči Paleš srdnatého Slovinca prešiel za necelé tri kolá. Bol lepší v boxe aj v kopoch, hlavne roundkicky na pravý bok Boruta boli neskutočné. Turkovi vyšli dva kopy rovno do rozkroku, inak nemal na Minčiho žiadnu zbraň. Chystal si síce koleno, ktoré malo padnúť keď Paleš skracoval vzdialenosť, ale nevyšlo ani raz a od druhého kola s tým prestal úplne. V treťom Minči pokračoval vo svojom práve roundkick mu zápas vyhral pred limitom. Pravá ruka Slovinca to nevydržala a ten to v bolestivej grimase vzdal. Výhra RSC v treťom kole a perfektný výkon Minčiho Paleša.

 Tomi Kid za dve kolá vybavil Beresa KO. Maďar mu nestačil v ničom. Viac nemám čo dodať. Nepáčilo sa mi to a nebol som sám.

Hlavný program sa od 20:00 bude vysielať na www.enfusionlive.com, a začína ho Tomáš Šenkýr s Yohanom Marsanom v rezervnom zápase turnaja. V prvom kole Šeňo opatrný, ale jasne lepší. Dobré údery na spodok aj na hlavu a parádne kopy. Marsan dokopy nič, snažil sa chytiť Tomáša hákom v kontre, ale nevyšlo. V druhom Šeňo zatlačil súpera do rohu a zasypal údermi, ale Yohan ustál. Francúzova ľavá noha dostávala bitie, Marsan menil postoj a začal lowkicky konečne kryť. V treťom niekoľko dlhých boxerských sérií od Šeňa, ale Marsan poctivo zabalený v dvojáku prečkáva do konca zápasu. Šeňo nakoniec vyhral 3:0 na body.

Od prvého semifinále medzi Cingelom a Tateom som nevedel čo čakať. Hlavne kvôli Američanovi, ktorý je neuveriteľne pohyblivý, bojuje ľahko a s prehľadom a navyše má pecku v ruke. Na tú od druhého kola hral, našťastie mu žiadny hák v kontre nevyšiel. Miro išiel svoje, bojoval tvrdo a agresívne, dobre zasahoval rukami. V druhom kole Miro objavil čaro kolien a hlavne to, že ich Tate v klinči nevedel kryť. Američanovi vyšiel v treťom kole jeden judo prehod, ktorý je v Enfusion povolený, ale bol to stále Miro, kto mal toto kolo aj zápas vo svojich rukách. Cingel vyhral nad nepríjemným súperom 3:0 na body a postúpil do finále!

V druhom semifinále skvelí Guseinov a Žák. Začiatok opatrnejší, ale bolo vidieť, že Rus má v rukách bomby. Prvé kolo remízka, Guseinov agresívnejší a tvrdší, ale všetko do krytu. V druhom na to Rus šliapol a Jirka mal čo robiť. Guseinove údery boli neuveriteľne tvrdé, kombinácie zatváral kopmi. Žák sa nevedel rozbehnúť, keď sa priblížil k Rusovi, čakala ho tam tvrdá kontra. Druhé kolo Guseinov. V treťom pridal zase Žák a Rus, vysilený tvrdými kombami, mal toho zrazu plné trubky a Jirkovi absolútne nestíhal. Po troch kolách remíza, išlo sa do extra kola. To začal lepšie Guseinov, opäť vypustil tvrdé ruky a Jirka cúval, našťastie nie na dlho. Rus sa vysilil, Žák sa do neho pustil naplno a vyše pol kola ho naháňal a bil ako žito. Ťažký zápas, vydretá výhra, ale máme čo sme chceli, finále Cingel vs Žák!

Oproti prvému záapsu sa Lucia o dosť zlepšila, ale na skvelú Denisu to nestačilo. Zo začiatku do pre "Pretty Beast" vyzeralo dobre, Holanďanku si držala od tela pushkami aj rukami. Z boxerských výmien vychádzala väčšinou lepšie Holanďanka, ale Lucia mala tiež dosť presných zásahov, hlavne priamymi údermi. Hlavná zbraň Holanďanky boli ale judistické prehody, ktoré jej vychádzali a urobili dostatočný bodový náskok. Na body vyhrala Denise Kielholtz, ale mala viac práce ako vlani v prvom vzájomnom zápase.

Spejbl pobudol v ringu s Mendesom necelé dve kolá. Prvé kolo oťukávačka, zaujímavé bolo to druhé. Ondro trafil parádny direkt zo zadnej a Mendes išiel k zemi. Počítanie nakoniec nejak ustál, ale bol stále nahulený. Spejbl do neho vyletel, zasypal ho údermi a kolenami. Bola to už jednostranná záležitosť, tak Jose Reis, Mendesov tréner, vhodil do ringu uterák. Ten sa síce hneval, ale pokračovať nemalo význam, KO viselo v lufte.

Vlado Moravčík si poradil s mladým Milesom Simsonom. Vyhral všetky tri kolá u všetkých bodových. Taktika bola zjavne kolená, ku ktorým pridal kopec kopov, strhov a aj boxerských úderov. Simson skúšal highkick a dúfal v nejakú kontru, ale nevychádzalo skoro nič. Zápas to bol dosť na jednu bránku, Vlado šlapal perfektne, takto ho v ringu máme radi.

Finále turnaja bolo, jedným slovom, perfektné. Žák aj Cingel sú mašiny, šlapali naplno do poslednej sekundy. Žákovi začali veci vychádzať skôr v druhej polovici zápasu, ale nebolo to také jednoznačné, aby Cingela prebodoval. Miro si výhru strážil, skvelo boxoval. Treba povedať, že Žák boxoval len prednou rukou, ak za celý zápas dal 5 úderov zadnou, je to možno veľa. Vyzerá to opäť na zranenie. Po zásluhe teda vyhral Miro Cingel, získal svetový titul Enfusion vo váhe do 85kg. Gratulujem!

Lentie bol trochu nebezpečný prvé kolo. Na svoju postavu bol prekvapivo rýchly a má nejakú silu, ale Hron ho neustálym tlakom uťahal. V hlavnej úlohe boli Tomášove kolená a strhy, s ktorými trestal Lentieho. Ten na neho dve kolá nevedel nájsť recept a viac a viac sa trápil. Zápas jasne v réžii Hrona a teda jasná výhra na body.