pon12092019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Glory 17 - Last Man Standing

glory17

Na 21. Jún si Glory naplánovala svoj sedemnásty turnaj, ktorý sa uskutoční v Los Angeles. Jedným z hlavných ťahákov turnaja má byť 8-čková pyramída vo váhe -85kg (187LBS), ktorá nesie názov „Last Man Standing". Jej zloženie obsahuje veľmi zaujímavé mená, tak sa poďme na ne pozrieť.

Prvým je talentovaný brazilec s výborným boxom, Alex 'Po Atan' Pereira. Na Glory 14 bojoval v 4-kovej „Contender" pyramíde, kde v 1. zápase knockoutoval Dustina Jacobyho a v druhom jasne porazil na body arménca Sahaka Parparyana. Výhrou Contender turnaja si zabezpečil miesto v tejto 8-čkovej pyramíde.

Bogdan Stoica z Rumunska je ďalším fighterom v pyramíde. Mnohým známy predovšetkým zo Superkombatu. Pre mňa mierne prekvapenie zaradenia Stoicu do tej pyramídy po jeho poslednom, doslova tragickom zápase na Superkombate s Jorgem Lorenom.

Ďalším bojovníkom je Filip Verlinden. Verlinden bojoval na predošlých turnajoch Glory, ale o váhu vyššie, do 95kg. V tejto váhe sa zúčastnil 8-čkovej pyramídy Glory v New Yorku, kde skončil v semifinále prehrou na body so Spongom. Sám som zvedavý, ako mu strata 10kg bude vyhovovať.

Melvin Manhoef je štvrtým v turnaji. Manhoef je 37-ročná legenda z Holandska. Bohužiaľ, jeho najlepšie obdobie má už za sebou. Za posledné dva roky mal len dva zápasy a oba prehral. Melvin má ale v rukách riadnu KO power a v tejto váhe môže niektorých ešte stále potrápiť.

Američan Wayne Barrett bude patriť medzi jedných z favoritov turnaja, aj keď podľa jeho počtu profesionálnych zápasov (aspoň podla Wikipedie) by to na neho nikto nepovedal. V štatistike má zapísané len 4 profi zápasy, no z toho 3 vyhral pred limitom. Taktiež 3 zápasy odfightoval na Glory, všetky úspešne. V poslednom zápase na Glory 12 získal veľmi cenný skalp Joea Schillinga, víťaza 4-kovej middleweight pyramídy na Glory 10 v LA. Týmto víťazstvom sa momentálne zaradil medzi špičku tejto váhy v Glory.

Šiestym fighterom je Simon Marcus z Kanady. Ortodoxný thaiboxer, pre ktorého to bude premiéra v Glory. Jeho štatistika je impozantná, 40 zápasov, 39 výhier, 24 KO, 1 remíza a žiadna prehra! Treba ale povedať, že drvivá väčšina jeho zápasov bola pod pravidlami Muay Thai, kde je Marcus doma. Zaujímavosťou je, že na svojom konte má výhru nad Artemom Levinom a dve výhry nad Joeom Schillingnom, z toho jednu predčasne KO. Všetky tri zápasy ale boli pod pravidlami Muay Thai. Simon Marcus je statický a veľmi silový fighter s výbornými kopmi a kolenami. Uvidíme ako sa bude vedieť popasovať s Glory pravidlami. Pre mňa čierny kôň celého turnaja.

Predposledným bojovníkom je spomínaný Joe Schilling. Jeden z hlavných favoritov celého turnaja a v súčastnosti dvojka Glory vo váhe do 85kg. Na Glory 10 vyhral štvorkovú pyramídu, kde vo finále dokázal poraziť na body Artema Levina a získal titul. Určite jeden z ďalších adeptov na celkové víťazstvo.

Jednotka Glory, jeden z najlepších fajterov vo váhe do 85kg, Rus Artem Levin je posledným účastníkom turnaja. Levina pozná každý fanúšik bojových športov. Je univerzálny, dokáže bojovať pod pravidlami Muay Thai aj Glory. Pre mňa najväčší favorit turnaja. No ale treba pripomenúť, že v pyramíde sa nachádzajú dvaja fighteri, ktorí ho dokázali poraziť, Marcus a Schilling.

Tak ako to býva zvykom v 8-čkových pyramídach, rozhodujúce bude rozlosovanie a aj šťastie, vďaka ktorému sa fighteri vyhnú zraneniam v jednotlivých zápasoch. Pre mňa sú najväčší favoriti Levin, Marcus a Schilling. Glory dalo do tejto pyramídy naozaj špičku v -85tke, tak určite sa je na čo tešiť!