pon12092019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Gala Night Thaiboxing 2014 - Fighting rookies

gnt2014 banner

Po turnaji a zápasoch hlavnej časti Gala Night Thaiboxing si v skratke prebehneme zvyšnú časť štartovky - Fighting rookies, teda predzápasy.

Hneď na úvod treba spomenúť Vlada Idrányiho, ktorý mal bojovať s Dmitrijom Šakutom, veteránom Muay Thai z Bieloruska. Žiaľ, jeden z veľmi očakávaných zápasov sa konať nebude. Šakuta sa zranil, zháňal sa nový súper, žiaľ, žiadny solídny sa narýchlo nenašiel. Škoda, v hre boli naozaj solídne mená. Idrányi teda v Žiline bojovať nebude.

tomi kovacs 600

Kto ale bojovať bude, je Tomi Kid Kovács, ktorý si po prehre so Shumenovom bude chcieť spraviť chuť a nasadnúť na ďalšiu víťaznú šnúru. Dopomôcť by mu k tomu mal Zoltán "Babyface" Beres z Maďarska. Ten je o sedem rokov starší a má zápornú bilanciu 44 výhier, 49 prehier, oproti 23 výhram a jednej prehre Kovácsa. Boxovať sa bude na 6 kôl po troch minútach a o víťazovi asi málokto pochybuje ;)

patrik glezl 600

Boxovať bude aj zástupca domáceho Diamond Gymu, Patrik Glézl, ktorého vyskúša Arménec žijúci na Slovensku, Varujan Martirosyan. Paťa som v čistom boxe ešte nevidel, takže som zvedavý. Malo by mu to vyhovovať, na ruky si verí, v zápasoch viac boxoval ako kopal. Začína väčšinou pomalšie a v priebehu zápasu stupňuje tempo a v poslednom kole súperov valcuje. Teraz bude mať ťažkého súpera, Varujan je čistokrvný boxer s piatimi zápasmi a bez prehry. 

patrik remis 600

Ďalší domáci mladík, Patrik Remiš si zmeria sily s Petrom Zelinom podľa pravidiel Muay Thai. Remiš naposledy vyhral nad Martinom Kluskom začiatkom roka vo Zvolene. Vlani nemal nejaké extra dobré výsledky, ale koncom roka 2012 vyhral v skvelom zápase nad Tomášom Drábikom. Uvidíme, či Zelina bude pre neho väčšie sústo, skúseností má viac ako Remiš, ale výhry už pribúdajú pomalšie.

jan radena 600

ivo zednicek 600

Skvelý zápas sľubuje aj duel medzi domácim Jánom Radenom a Ivom Zedníčkom z Muay Thai Brno. Obaja bojujú veľmi atraktívne, agresívne, stále útočia. V kombinácii, s mojou obľúbenou váhou, okolo 80 kg, v ktorej majú bojovníci rýchlosť stredných váh, ale silu tých vyšších, to môže byť jeden z vrcholov prvej časti večera. 

milan pales 600

Posledným z domácich v predzápasoch je Milan "Minči" Paleš. Vlani dostal nepríjemného Taliana, Lucu Fondu, teraz to nebude o nič ľahšie. Minčimu musí súper v ringu pristúpiť na jeho hru, inak nevyzerá vôbec presvedčivo. Príkladom môže byť zápas s Djaadanem na Clash Muay Thai - aj keď zo záznamu mi to vyšlo jasne pre Páleša, na miesto to tak ani trochu nevyzeralo. To zase zápas s Krčmářem mu vyšiel, aj keď pre mnohých favorit nebol.

borut turk 600

Teraz sa proti nemu postaví opäť nepríjemný súper, Borut Turk zo Slovinska. Obaja sú agresori, idú stále dopredu. Turk možno lepšie kope ako Páleš, ale zato má slabšie ruky. Výsledok tipovať nebudem, aj keď favorita, samozrejme, mám. Dovolím si ale povedať, že tento zápas určite nebude nudný!