pon12092019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Glory 15 TV rating

glory15 600

Vyšli čísla sledovanosti Glory 15 a nie sú nijak priaznivé, práve naopak.

Najprv musím uviesť na správnu mieru rating Glory 14. V článku som uvádzal číslo 851 tisíc, čo sa ukázalo ako nesprávna cifra a sám ani neviem ako to vzniklo. Pár dní potom sa objavili opravené výsledky a tie ukázali veľký prepad. Glory 14 mali priemer 495 tisíc s maximom 588 tisíc. Oproti priemeru 659 tisíc Glory 13 to bol riadny prepad. Príčinou možno bolo to, že na Spike TV išiel turnaj zo záznamu a fanúšikovia už výsledky poznali, prípadne pozerali streamy.

Glory 15 dopadla ešte horšie, ba priam najhoršie. Priemer bol 354 tisíc, teda najmenej zo všetkých prenosov na Spike TV. To už je celkom dramatický prepad a som zvedavý, ako to bude so zmluvou medzi Glory a Spike TV, o ktorej sme písali na konci minulého roka. Najbližšie dva turnaje Glory budú v USA, preto očakávam nárast ratingov.

Ale očakávania sú jedna vec a realita druhá - Pierre Andurand, šéf Glory mal totiž veľké očakávania: "Naposledy ratingy klesli, pretože sme neboli v éteri dva mesiace a na programe bol len turnaj vyzývateľov, takže to nemalo taký dopad na divákov, ako turnaj o titul v Istanbulde. Tiež sme mali v ten večer konkurenciu v MMA a boxe na iných staniciach. Teraz je to iné a očakávam najvyššie ratingy vôbec."