pon12092019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Glory 15

glory15 600

Konečne som si po nejakom čase mohol pozrieť Glory naživo. Hlavným ťahákom bol turnaj o titul v poloťažkej váhe medzi Cavalarim, Corbettom, Sakim a Spongom. Znelo to ako dobrý plán na sobotný večer.

Saki rukami prevetral Corbetta, ten ho zase okopal ako záhradku. Žiaľ, po dvoch minútach si po jednom Sakiho háku chytil Corbett ucho a ďalej nepokračoval. Ešte sa nevie o čo išlo, či niečo s uchom samotným, alebo s bubienkom. Saki teda po necelom jednom kole postúpil do finále. Škoda, celý zápas týchto dvoch by som si rád pozrel, dúfam, že Corbett, ktorý mal zmluvu s Glory len na dva zápasy, v tejto organizácii ešte chvíľu pobudne a neujde naspäť do Austrálie.

Corbett vs Saki, Glory 15

Spong sa so Saulom Cavalarim trápil celé tri kolá. Cavalari natriafal raz toľko úderov ako Spong a zdal sa mi lepší. Prvé kolo Brazílčan, druhé Spong, v treťom teda rozhodocovia videli výhru Surinamca. Cavalari si tu spravil parádne meno, ale do finále postúpil Tyrone.

Takže o titul sa pobili dvaja favoriti, žiaľ, nevideli sme viac ako polovicu prvého kola. Spong kopol ľavý lowkick na vnútorné stehno, po ňom tvrdý lowkick zo zadnej, ale trafil Sakimu koleno tak nešťastne, že si, pravdepodobne, zlomil holennú kosť. Vyzeralo to rovnako ako v prípade Andersona Silvu.
Veľmi nepríjemné zranenie, ktoré určite poznačí Spongovu kariéru na dlhú dobu. Smutné a naozaj neočakávané. 

nasty

Prekvapil ma Saki, ktorému rýchlo došlo čo sa deje, hneď bol u Sponga a niečo si hovorili. Výhru nijak neoslavoval a nebol šťastný z toho ako zvíťazil. Po Glory 11, prehre s Verhoevenom a hlavne po tom všetkom čo vtedy robil, u mňa stratil sympatie, ale teraz si ich získal. Pekné gesto a správanie hodné profesionála. Konečne.

spong a corbett

Glory 15 lazaret

Na programe bol aj debut Andreia Stoicu v Glory, ktorý dostal na úvod Daniela Ilungu. Stoica je známy zo Superkombatu, kde je chránená zver, ale mimo domácej organizácie sa mu príliš nedarí. Za posledné tri roky bojoval mimo Superkombat 4 krát a všetky zápasy prehral. Vrátane tohto. Ilunga ho nachytal pravým hákom v kontre, Stoica išiel na zadok a už sa nepostavil. Som zvedavý, či sa v Glory ešte ukáže. Prehra KO v 1. kole nie je dobrý vstup do najprestížnejšej kickboxovej súťaže na svete.
K tejto dvojici má teraz blízko Ondřej "Spejbl" Hutník - so Stoicom prehral na konci munulého roku zápas o titul Superkombat a s Ilugom má naplánovaný zápas v júni v Prahe. Som naozaj zvedavý, ako sa proti trojke LHW rebríčka Glory predstaví a čo na neho vymyslí.

Na body sa rozhodoval aj zápas medzi Robinom Van Roosmalenom a Maratom Grigorianom, ktorý vyhral Van Roosmalen. Marat nedal nič zaradmo a s víťazom odbúchal dobrý a vyrovnaný mač.

Ako vyzerala štartovka dobre na papieri, nakoniec to nedopadlo nijak slávne. Hlavný problém bola pyramída, ktorá nakoniec nesplnila očakávania, ale takéto nešťastia sa proste stávajú. Veľká škoda, snáď si Glory vybralo smolu na pár rokov dopredu.