pon12092019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Nový systém titulov Glory.

glory titles

V Glory začiatkom februára vydali správu o novom systéme titulových zápasov. Je to celkom zaujímavé čítanie a patrí k všeobecnému vzdelaniu fanúšika kickboxu, aby to vedel :)

V Glory sa, momentálne, zápasi v šiestich váhových kategóriách:

  • pérová (featherweight, FW), do 65kg, šampión Yuta Kubo
  • ľahká (lightweight, LW), do 70kg, šampión Andy Ristie
  • welterová (welterwight, WW), do 77kg, šampión Nieky Holzken
  • stredná (middleweight, MW), do 85kg, šampión Joe Schilling
  • poloťažká (light heavyweight, LHW), do 95kg, šampión Tyrone Spong
  • ťažká (heavyweight, HW), nad 95kg, šampión Rico Verhoeven

V každej váhovej kategórii bude jeden šampión, ktorý titul získa buď v titulovom zápase na 5 kôl, alebo v turnaji, pravdepodobne v štvorkovej pyramíde. V roku 2014 je naplánovaných 12 akcií, na každej z nich sa bude bojovať buď titulový zápas (najbližšie Ristie vs Kiria na Glory 14), alebo turnaj (najbližšie LHW pyramída na Glory 15 v apríli). O každý titul sa teda bude bojovať dva krát v roku. Úradujúci šampión v každom svojom zápase môže titul stratiť, kľudne aj v semifinále turnaja. Opasok následne získava víťaz pyramídy. 

glory belt

Držiteľ titulu automaticky získava prvé miesto v turnaji a nebude musieť o účasť v ňom bojovať. Ďalšie miesto získava víťaz takzvaného Contender turnaja, čo bude tiež pyramída, pravdepodobne štvorková, v ktorej budú zápasiť bojovníci mimo TOP 3 rebríčkov Glory. Najbližší takýto turnaj sa bude bojovať na Glory 14, v ktorom sa stretnú Parparyan, Wilnis, Jacoby a Pereira, teda #4, #5, #7 a #9 rebríčka. V turnaji o titul vo váhe do 85kg by sme teda mali vidieť Levina (#1), Schillinga (#2), Barretta (#3) a víťaza Contender turnaja. Podľa mňa, konečne prehľadný a jasný systém.

Je jasné, že Glory bude mať istý priestor na manévrovanie a konečný výber bojovníkov do titulového, alebo Contender turnaja a asi nebudeme vídať zápasiť proti sebe o titul vždy len TOP 4 z danej váhy. Som si ale istý, že si nebudú môcť dovoliť robiť úplné úlety a stavať zápasníkov len podľa priania sponzorov.