str05222019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Glory 14 v Záhrebe aj s Tomášom Hronom!

glory 14 banner

Glory sa na nejaký čas nedostane bližšie k nám, takže mnohí z týchto končín vyrážajú do Chorvátska, aby si užili atmosféru najsilnejšej kickboxovej súťaže. My ostatní si o Glory 14 niečo porozprávame.

Pre nás bude asi najzaujímavejšia správa, že v Záhrebe bojuje aj Tomáš Hron, najlepšia ťažká v Čechách a na Morave. Súper sa mu na poslednú chvíľu zmenil, takže namiesto Dina Beloševiča si dá rematch s Kirkom Kroubom, s ktorým sa stretol minulý rok v Žiline. Dúfam, že zápas dopadne pre Tomáša minimálne tak dobre, ako ten prvý a konečne na neho padne zrak matchmakerov Glory a ukáže sa raz aj v hlavnej časti štartovky, nie len v undercard ako teraz. Mimochodom, Slovensko už v undercard Glory malo svojho zástupcu - Boris Uhlík vyhral svoj zápas na Glory 5 v Londýne.

glory 14 krouba hron

Súper sa zmenil aj Benjaminovi Adegbuyimu, ktorý mal bojovať s Jamalom Ben Saddikom. Ten bojovať nebude, takže Rumun Adegbuyi si zmeria sily s Dmitrijm Bezusom, ktorého sme tiež na Slovensku videli - na Profilige XII v Banskej Bystrici ho porazil Tomáš Hron. Ten s ním má už dva zápasy, rematch si dali v Superkombate, kde tiež vyhral Tomáš, tentoraz diskvalifikáciou Bezusa.

Zápasiť nebude ani Shemsi Beqiri, ktorý sa mal stretnúť s Murtelom Groenhartom. V jeho vlastnom klube ho napadla banda maskovaných útočníkov, ktorú vraj viedol Paulo Balicha, portugalský kickboxer žijúci v Švajčiarsku. Na Beqiriho vraj zaútočili bejzbolkami, je dobitý na rukách a nohách a má rozbitý nos. (Pôvodná správa). Dúfam, že sa dá do poriadku čo najskôr.
Groenhartovi hneď našli aj nového súpera, je ním mladý chorvátsky bojovník, Teo Mikelič. Ten minulý rok porazil napríklad aj Sama Petjeho.

Hlavným zápasom večera bude rematch medzi Mirkom "Cro Cop" Filipovičom a Remym Bonjaskym. Títo dvaja sa v ringu stretli pred skoro dvanástimi rokmi a vtedy Cro Cop, v jednom z jeho najlepších zpasov, Bonjaskeho rozbil, ako keby bol zo skla. Pozrite sa sami:

Uvidíme aj jeden titulový zápas v ľahkej váhe (podľa Glory do 70kg), medzi Andym Risitiem a Davitom Kiriom. Pôvodným súperom šampióna Ristieho bol Ky Hollenbeck, pravdepodobne dotlačený americkou televíziou Spike, ale neskôr bol nahradený Kiriom. Nie je jasné, či zmenu súpera iniciovala nevôľa fanúšikov (Ky je #5 v rankingu, Kiria #3), alebo mu naozaj viac vonia kariéra hasiča, ktorej sa teraz venuje. Je to, napokon, jedno. My budeme vidieť dobrý zápas a to je hlavné. Zaujímavosťou je, že tento zápas bude na päť kôl po tri minúty. O novom systéme titulov Glory radšej napíšem extra článok...

V hlavnej časti programu uvidíme aj, takzvaný, Contender turnaj v strednej váhe. V ňom budú bojovať Parparyan, Willnis, Jacoby a Pereira. V Superfight Series, okrem spomínaného Groeanharta s Mikeličom sa môžeme tešiť aj na Kyshenka s Karapetyanom, alebo, už spomenutý zápas Krausa s Prachom

Hlavné zápasy

Mirko "Cro cop" Filipović vs. Remy Bonjasky

Titulový zápas vo váhe do 70kg
Andy Ristie vs. Davit Kiria

Contender turnaj vo váhe do 85kg
Sahak Parparyan vs. Jason Wilnis
Dustin Jacoby vs. Alex Pereira

Superfight Series card

Michael Duut vs. Igor Jurković
Teo Mikelič vs. Murthel Groenhart
Karapet Karapetyan vs. Artur Kyshenko
Mladen Brestovac vs. Jahfarr Wilnis
Benjamin Adegbuyi vs. Dmitrij Bezus
Albert Kraus vs. Aikpracha Meenayothin

Predzápasy

Tomáš Hron vs. Kirk Krouba
Mladen Kujundžić vs. Elmir Mehić
Samo Petje vs. Lirim Ahmeti