ned11182018

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Nitrianska Noc Bojovníkov 2014 - preview

nnb2014 banner

Do Nitrianskej Noci Bojovníkov ostáva len pár hodín, preto pár slov o zápasoch nezaškodí.

Hneď na úvod je treba povedať, že najväčší ťahák večera, zápas medzi Moravčíkom a Idrányim, sa konať nebude. Vlado Moravčík sa zranil a nemôže nastúpiť. Som si istý, že mnoho divákov chcelo ísť do Nitry len kvôli tomuto zápasu, ale myslím, že kto si hovorí fanúšik, pôjde aj tak. 

idranyi vs sidibe

Náhradou za Moravčíka je Cheick Sidibé, kvalitný Francúz, s ktorým má Vlado nevybavené účty - v decembri 2012 v Jesenici Sidibé Idrányiho porazil na body. V tom zápase Vlado nevyzeral vo forme, strieľal len jednotlivé údery, stále ustupoval. Odvtedy sme od neho slabý zápas nevideli - vyhral turnaj Tatneft Cup, porazil Žáka a zviedol skvelú bitku so Šenkýrom.

Sidibého sme videli v októbri 2012 na Noci Bojov 3 na Oravskom hrade, kde porazil Marcela Jágera na body. Fancúz skúšal šťastie aj v Tatneft Cupe, v rovnakom ročníku ako Idrányi, ale zastavil ho Zanievskij v štvrťfinále. Na konte má niekoľko titulov menších organizácií, ale svetové mená neporážal. Stále je to ale šikovný bojovník, skvele kope a má nad Vladom výškovú prevahu. 

Očakávam z Vladovej strany lepší výkon ako v Jesenici. Bude určite dobre pripravený, chystal sa predsa na Moravčíka. A aj keď ide o menej prestížny zápas, verím, že motivácia bude rovnako veľká a výhra je viac ako očakávaná.

 

 jager balaz

Keď už som spomenul Jágera, v ringu ho uvidíme proti "Balkymu" Balážovi z bratislavského Hanuman Gymu. Pokiaľ ma pamäť neklame, tak Marcelov posledný zápas bol v novembri 2013 v Liberci s Petrom Karešom. Marcel bojoval dobre, ale rozhodcovia prisúdili výhru Karešovi, čo vraj bola celkom okrádačka. Jáger v júni porazil Lukáša Wolfa a prehral v skvelom zápase s Tomášom Šenkýrom.

Posledný Balkyho zápas, ktorý si vybavujem bol z Poľska, z jesene minulého roka, kde prehral so šikovným Alexandrom Kurukom v boji o titul WKU. V minulom roku vyhral aj tri zápasy na Hanuman Cupoch nad Kušmírekom, Valentínom a Vechterom.

Marcelove posledné zápasy boli veľmi dobré, aj keď výsledky tomu možno nenasvedčovali. Dôležité je, že bojuje do poslednej chvíle, čo u neho nebývalo vždy zvykom. Miša až tak veľmi napozeraného nemám a tak možno aj z tejto mojej nevedomosti očakávam Jágerove víťazstvo. Ani jeden nie je nejaký bezhlavý agresor, takže tipujem pomalší rozbeh a zápas sa bude rozhodovať v poslednom, alebo možno až v extra kole. 

 

 garaj beausejour

Garaj mal mať za súpera pôvodne Jána Mazúra, ale z mne neznámych dôvodov ho nahradil Beausejour, ktorý práve s Mazúrom odbúchal parádny zápas v Bratislave na Clash Muay Thai. Osobne som sa tešil skôr na stret slovenských bojovníkov, ktorý sa mal konať už minulý rok v Žiline a očakávajú ho mnohí fanúšikovia, vrátane mňa.

Garaj získal už niekoľko titulov, posledný na turnaji Bigger's Better v Poprade, kde porazil ďalšieho Francúza, Steve Valenteho. Aj o tomto zápase už bolo nemalé haló.

Francúz v zápase s Mazúrom predvádzal nielen parádičky na efekt, ale aj hrýzol a nedal sa zadarmo. S Garajom to bude určite pekný zápas, ale stále by som radšej videl ten pôvodne plánovaný :)

 

 bessmerny mabel

Vidieť na Slovensku opäť Bessmertneho je veľká paráda. Bojovať mal už v roku 2012 s Abrahamom Roquenim, ale zápas nakoniec nebol. Takže posledná pamiatka na neho je z roku 2008, kedy, ešte ako Juri Gorbačev, prehral s Vladom Moravčíkom. Odvtedy riekami pretieklo veľa vody, z Gorbačeva sa stal Bessmertny a v ringu si vybojoval rešpekt. Porazil Tolju, Sudsakorna, Draga, alebo Stevelmansa. Tí najlepší ho ale stále ešte porážajú - napríklad Pracha, Kiria, alebo Kyshenko. Yuri bojuje na tých kvalitnejších turnajoch - ako doma je v Taliansku, pravidelne ho vídať bojovať v turnajoch Oktagon. Zápas mal aj na Glory 7 v Miláne, ktorý táto organizácia spoluorganizovala. Videli sme ho aj v LEGENDe, tam má aj naplánovaný ďalší zápas - v apríli s Andym Souwerom

Bessmertny je z bieloruského Chinuk Cymu, kde majú radi Muay Thai a z rovnakého cesta je aj Mabel. Vo Francúzsku Muay Thai môžu, pravidelne si na gala pozývajú Thajcov a Mabel už bojoval snáď proti dvadsiatim. Výhru má nad Kaoponlekom, Naruepolom, alebo Sakmongkolom, ale Buakaw, KemSaiyok, alebo Sudsakorn boli nad jeho sily. Porazil Ghajiho, alebo Farida Villauma, Giorgio Petrosyan ho zase zdolal tri krát. Takéto mená nebojujú s hocikým a Mabel nie je hocikto. Toto je zápas, ktorý treba vidieť naživo.

Uvidíme aj dva titulové záapsy. Európsky titul WKU sa stretnú domáci Andrej Duchoň s Florianom Marku z Rakúska a o Svetový titul WKA uvidíme tiež domáceho Tomáša Guta ptori Cedricovi Doubemu z Francúzska. Oba zápasy budú na 5 kôl po tri minúty.

A na koniec ťažké váhy - uvidíme štvorkovú pyramídu nad 91 kg, kde sa predstavia dvaja slováci - Ivan Pavle a Martin Pacas. Pavle mal naposledy zápas v Bratislave na Clash Muay Thai, kde hladko poriešil Thomasa Joachima a Pacas má za sebou úspešnú premiéru v práve prebiehajúcom ročníku Tatneft Cupu. Súperom Pavleho bude Igor Bugaenko, víťaz Tatneft Cupu 2008 a čerstvý víťaz titulu Superkombat, ktorý vyfúkol Bogdanovi Stoicovi. Mám taký pocit, že pre Ivana to bude zatiaľ najväčšia skúška. Pacas si zmeria sily s Francúzom Gaetanom Sautronom, ktorého sme mohli vidieť v ENFUSION Live, alebo v Superkombate, ale väčšie úspechy zatiaľ nezískal.

Dokopy nás čaká 15 zápasov, jeden box a zvyšok K-1. Pozrieť si ich príde aj hosť večera, skvelý bojovník s prezývkou "Mr. K-1", Peter Aerts. Trojnásobný šampión K-1 a účastník sedemnástich finálových turnajov K-1 príde na Slovensko prvý krát a po fotku s ním si určite pôjdem aj ja :)

aerts

Hosť večera, Peter Aerts