sob01192019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Glory 13

glory13

Posledný tohtoročný turnaj Glory je história a aj keď nebol na úrovni predchádzajúcich dvoch, stále to bol podarený turnaj. Tentoraz sa nekonali žiadne veľké prekvapenia a všetci favoriti potvrdili svoj status a vyhrali. Teda až na Remyho, ale to nebola jeho vina.

Undercard, ktorú Glory nazýva Superfight series, začala zápasom Jeroma Le Bannera so Sergejom Kharitonovom. Zápas, ktorý sa mal konať už v septembri na Glory 10 vyhral Sergej, Le Bannera prešiel úplne bez problémov. Jerome nebol vo forme, bol 3x počítaný, po zápase sa ospravedlňoval za zlý výkon, vraj sa zotavoval zo zranenia. 

Hesdy Gerges si, po pomalšom začiatku, poradil tiež celkom hladko s Ewertonom Teixeirom 3:0 na body. Yuta Kubo, jednotka Glory vo váhe do 65kg prehral s Mosabom Amranim tiež 3:0 na body. Kubov technický štýl nestačil na Amraniho agresivitu a v rankingu Glory si asi vymenia miesto.

Artur Kyshenko si odbúchal svoj debut v Glory s japonským streetfighterom Kenmunom a vyhral na body. Kenmun je v Japonsku celkom známy, hlavne z MMA turnajov WARU. Artur predviedol štandardný výkon, zmes dlhej pasivity a divokých kombinácií. Už v prvom kole poslal súpera do počítania a do konca bol lepší. 

V rezervnom zápase turnaja si Stetsurenko poradil s Ghajim v jednom z najlepších zápasov večera.

Remy vs Silva bol tiež celkom podarený zápas, Remy skúšal naskočené kolená ako pred desiatimi rokmi a celkom mu aj vychádzali. Zápas to bol celkom vyrovnaný, ale očakával som výhru Bonjaskeho. Dve kolá boli jeho (aj keď to druhé tesne), na prekvapenie mnohých však rozhodcovia videli vyhrať Silvu. Prekvapený boli, zdá sa, všetci. 
Inak Remy nebol príliš nadšený, keď mu Glory oznámila, že bude bojovať svoj "rozlúčkový" zápas a aj keď mu ho posunuli až na marec do Záhrebu, rád by si asi ešte buchol. Možno v LEGEND? :)

Polovicu z hlavného programu obstaral turnaj vo váhe do 77kg, ktorý, podľa očakávaní, vyhral Nieky Holzken. Najprv si poradil s Karapetyanom 3:0 na body, vo finále vyhral nad Valtellinim KO v 3. kole. Holzken potvrdili rolu favorita, ale Valtelliniho výkon bol veľmi kvalitný, nedal nič zadarmo a natriafal dosť. Holzkenom ale nič neotriaslo a mám pocit, že v tejto váhovke bude to isté, čo je Spong v -95kg.

Daniel Ghita vybavil Errola Zimmermana za 35 sekúnd, rozobral ho na malé kúsky a nakoniec mu skoro odtrhol hlavu ľavým hákom. Ghita sa neustále zlepšuje a pokiaľ si udrží výkony na takejto a lepšej úrovni, bude v ťažkej váhe kraľovať. 

V poslednom zápase sa streti pomaly dve generácie - 43 ročný Peter Aerts a úradujúci, 24 ročný šampión Glory v ťažkej váhe, Rico Verhoeven. Keď zápasí Aerts, človek nikdy nevie, ako zápas dopadne. A je jedno s kým zápasí. Žiaľ, je už na ňom vidieť vek, stratil rýchlosť, stále ale bol pre mladého Verhoevena súperom. Aerts stále pracoval, dobre zasahoval rukami, Ricova obrana bola ale pevná a útoky presnejšie. Aerts nakoniec prehral 2:1 na body, ale dokázal, že z "legiend" starej K-1 je v najlepšej forme, na 100% by dokázal poraziť Le Bannera, novopodpísaného CroCopa a aj Bonjaskeho. Hádzať ho do ringu s Ghitom, Spongom, alebo Sakim už nemá veľmi význam.

Glory 13 sa nakoniec celkom podarila, tak ako celý rok 2013. V posledných týždňoch sa k tejto organizácii objavilo pár zaujímavých správ, ktoré vydajú na jeden extra článok. Dúfam, že sa mi ho podarí dokončiť pod stromček.