sob01192019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Glory 13 už zajtra

glory13

Po roku sa Glory opäť vracia do Japonska. Po minuloročnom rozpačotm turnaji Grand Slam, vsadili na istotu a program, ktorý sa stáva pomaly štandardom - teda štvorková pyramída a superfajty pod názvom Glory Superfight series.

Po turnajoch v strednej váhe (do 85kg), poloťažkej (do 95kg), ťažkej (nad 95kg) a ľahkej (do 70kg) prišla na rad pyramída vo welterovej váhovke, podľa Glory do 77kg. Bojovať budú Joseph Valtellini z Kanady, Raymond Daniels z USA, Karapet Karapetyan z Arménska a "náš kámoš" Nieky Holzken z Holandska. V rezervnom zápase uvidíme Karima Ghajiho z Francúzska a Alexandra Stetsurenka z Ruska. Favoritom je, jednoznačne, Holzken, ale keď sa pozrieme na všetky tohtoročné turnaje, tak favorit vyhral len jediný z nich - Tyrone Spong v turnaji do 95kg. Víťazi Joe Schilling, Rico Verhoeven a Andy Ristie pokazili tiket mnohým tipérom :)

V Superfightoch uvidíme Remyho Bonjaskeho proti Andersonovi Silvovi, Daniela Ghitu proti Errolovi Zimmermanovi a Petra Aertsa proti Ricovi Verhoevenovi. Aertsov zápas je označovaný ako jeho rozlúčkový, ale je to trochu inak. Má to byť vraj jeho rozlúčkový zápas v Japonsku, tak ako zápas so Spongom na It's Showtime minulý rok, bol jeho "rozlúčkový pre krajiny Belenuxu". Aerts nemôže ísť do dôchodku, okrem tohto zápasu má v zmluve ďalšie tri. Vyzerá to tak, že Glory zatiaľ neplánuje ďalší turnaj v Japonsku, kde je "použitie" Aertsa najrozumnejšie a tie zostávajúce tri zápasy sa odohrajú niekde inde, pravdepodobne v USA, prípadne v Chorvátsku.

Remyho zápas so Silvom mal byť tiež jeho rozlúčkový, ale vyzerá to tak, že ten jeho posledný bude v marci v Chorvátsku, proti Mirkovi Filipovičovi. Mirkov manažér sa po, nie príliš dobrej, skúsenosti s K-1 priklonil ku Glory, podpísali spoluprácu a výsledkom je CroCop v Glory a turnaj v Záhrebe v 8. marca 2014!

Zaujímavé zápasy na trinástom Glory môžu byť aj Gerges vs Teixeira a Kharitonov vs Le Banner

Do turnaja ostáva pár hodinín, zatiaľ si pozrite preview od televízie Spike TV.