str10172018

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Gokhan Saki tiež mieri do boxu!

Gokhan SakiV čerstvom rozhovore pre Fighthype.com Gokhan Saki prezradil, že má tiež záujem skúsiť box. Pred časom sa špekulovalo o jeho presune do MMA, ale to už zjavne nie je aktuálne. S boxom by mal začať, rovnako ako Badr Hari, po svojom vzájomnom zápase na It's Showtime v januári 2012.

O prechode z kickboxu asi rozmýšľal už dlhšie a vyšlo mu niečo takéto: "Je ťažké predpovedať, ako sa bude kickboxová scéna ďalej vyvýjať. Okrem toho cítim, že v tomto športe pre mňa neexistuje veľa výziev. Chcem posunúť svoje schopnosti a možnosti vyššie."

 

Okrem iného sa vyjadril aj o boxe, špeciálne ťažkej váhe a ešte špeciálnejšie o súrodencoch Kličkovcoch: "Ťažká váha v boxe je v úbohom stave. Kičkovci sú rozumní a veľmi profesionálni športovci, napriek tomu, keby som s nimi bojoval, nevydržia konca 12. kola. Pre má je nepochopiteľné ako s nimi bojovali David Haye a Tomasz Adamek. Pokiaľ sa ktorýkoľvek z Kličkovcov odváži so mnou bojovať, hneď skočím do ringu."

Vyzerá to tak, že vo februári sa odoberie do USA, kde by mal trénovať s Jeffom a Floydom Mayweatherovcami. No a potom už chcel len "dobyť svet a byť svetovým šampiónom aspoň v dvoch hlavných boxerských organizáciách". Plán by teda bol, stačí ho len naplniť, že?