sob01192019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Gala Night Thaiboxing Žilina 2013

Gala Night Thaiboxing 2013Každý rok o stupienok vyššie, tohto hesla sa asi držia Robo Kajánek a Ľubo Pilát pri organizovaní žilinského Gala Night Thaiboxing. Som si istý, že tento rok tých stupienkov bude viacej.

Ako sme už spomínali v preview článku na tohtoročnú sezónu, v Žiline sa stretneme v novom termíne a na novom mieste - 27. apríla v DOXXbet aréne. Vidím to ako jediný správny krok v ďalšej expanzii, do haly na Rosinskej ceste, ktorá slúžila niekoľko rokov, sa už všetci nepopraceme.
Aby sme vedeli, na čo sa máme tešiť, budeme si každý týždeň predstavovať jeden zápas z hlavnej časti štartovky. Začneme hneď zápasom večera, v ktorom bol už dopredu oznámený náš Vladimír Moravčík. V apríli dostane skvelého súpera Niekyho Holzkena.

Holzken je jeden z top bojovníkov v strednej váhe, na svojom konte má už nejakých 86 zápasov, z toho 74 výhier, 34 z nich KO. Momentálne bojuje v Glory, čo je najprestížnejšia standup organizácia na svete. Kým sa ešte zmestil do 70kg, zápasil aj v K-1 MAX. Kvalifikačný turnaj vo Švédsku vyhral tromi KO, čím získal miesto vo finálovej eliminácii v Japonsku, v roku 2007. Tam žiaľ natrafil na Buakawa, ktorý ho zastavil hneď v štvrťfinále. O dva roky neskôr sa opäť dostal do finálovej osmičky K-1 MAX, ale opäť ho hneď v prvom zápase turnaja zastavil rovnaký thajský borec.

GNT2013_Moravcik_vs_Holzken

Za posledné roky prehral len tri zápasy, jeden z nich s Arturom Kyshenkom - to majú s Vladom spoločné. Títo dvaja sa mohli stretnúť aj v neslávne známej Muay Thai Premiere League - Holzken tam vyhral nad Ky Hollenbeckom aj Marcom Piquém. MPL síce po troch kolách skončila, ale my máme to šťastie, že si tento zápas pozrieme doma.
Holzken má na konte päť titulov, z ktorého najzaujímavejšie sú už spomenutý titul zo severskej kvalifikácie K-1 MAX z roku 2007 a titul WFCA vo váhe do 76,2kg z roku 2011.

Moravčík má rovnako dobrú štatistiku - 72 zápasov, 67 výhier, 23 KO 66 zápasov, 62 výhier, 25 KO. Za posledné tri roky prehral len raz - vlani s Yodsenklaiom. Odvtedy zápasil dva krát - v Nitre kopol jeden lowkick Jose Barradasovi a v Bratislave sa pobil s kvalitným mladým francúzom Raphaelom Llordom. Hlavne v poslednom zápase nebol až taký presvedčivý, ako ho poznáme a nachytal dosť úderov. Na toto si Vlado bude musieť dať pozor, Holzken má v rukách granáty.

Zápas sa bude bojovať na 3x3 minúty, pravidlá thaibox bez lakťov.

V Žiline sa teda stretneme 27. apríla, na novom mieste, v DOXXbet aréne. Lístky budú stáť v predpredaji 15€, namieste 20€ a VIP stoly budú za 500€. Predpredaj sa spustí v krátkom čase a budeme vás o ňom informovať.