pon12172018

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

K-1 upustila od každoročných turnajov

K-1-Gran-Canaria-FINAL re

Možno si niektorí z vás podľa nadpisu poviete "dobré ráno". K-1 predsa za posledné 3 roky uskutočnila len po jedom  turnaji o titul šampióna K-1 World GP a K-1 World MAX. Tentoraz je to ale oficiálne, osmičkové pyramídy sa už každoročne konať nebudú. Príkladom je hneď turnaj K-1 MAX, ktorého finálová osmička je rozdelená na dva turnaje!

Táto správa vyšla asi pred mesiacom a u skalných fanúšikov, ktorí si stále myslia, že z K-1 ešte niečo bude, vyvolala nevôľu. Každoročné turnaje boli to, čo robilo ká jednotku ká jednotkou. Doba sa ale zmenila a osmičkové pyramídy neťahajú tak ako predtým. Rovnako sa zachovali v Glory, posledné tri turnaje boli len štvorchlapové, ten najbližší bude rovnaký.

Zdá sa, že veľkým pyramídam na nejaký čas odzvonilo a aj keď si K-1 ponechá vyraďovací systém, roztiahne ho na viac turnajov. Príkladom bude finálová osmička K-1 World MAX, ktorej dve časti sa budú konať 28. decembra v Číne (zatiaľ nepotvrdené) a 11. januára 2014 na Kanárskych Ostrovoch (potvrdené). Na každom z týchto turnajov by sme mali vidieť dva eliminačné zápasy, na ďalšom turnaji  dva zápasy semifinále a finálový zápas niekedy neskôr. Nuž, len aby sme sa toho finále vôbec dočkali :)

Normálny osmičkový turnaj uvidíme v podaní K-1, vraj, raz za niekoľko rokov, ale inak nás čakajú len jednotlivé zápasy, raz za čas nejaké tie boje o tituly. Zaujímavá je aj správa o rozšírení váhových kategórií. Doteraz mala K-1 dve hlavné váhovky - do 70kg a zvyšok. Malo by dôjsť k oživeniu kategórie do 65kg, do 95kg a pribudne aj váha do 85kg. Po svete sa už konali kvalifikácie, ktoré majú do týchto kategórií priniesť nových bojovníkov.

Zdá sa, že noví majitelia celú K-1 prestavujú od základov. Momentálne je v hre vraj "silný investor z Číny", čo nie je nič neobvyklé - Čína je silný trh, ktorý stále rastie. Žiaľ, pre predchádzajúce nezhody s bývalými partnermi majú dvere v USA a v Európe privreté, ak nie rovno zamknuté - dve zrušené šou v USA, nie príliš dobrý rozchod s organizátormi Final Fight a Superkombat. V takejto situácii je vynechanie osmičkových turnajov asi jediné správne riešenie: na zísanie solídnych zápasníkov, ktorí neurobia hanbu značke K-1 je treba nejaký čas.

Už je pravidlom, že moje články o K-1 končia všeliako, len nie pozitívne. Žiaľ, organizácia, ktorá nemá seriózny televízny kontrakt, ktorý je zdrojom nemalých príjmov, nemôže mať kvalitných bojovníkov. Keď nemá kvalitných bojovníkov, nemá kvalitné zápasy, nemá sledovanosť a tým pádom seriózny televízny kontrakt. Je to začarovaný kruh, z ktorého ho môže dostať len spomínaný silný investor. Toho môžeme zatiaľ volať "Columbova žena", tiež ho ešte nikto nevidel :)