ned11182018

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Zápasy K-1 World MAX Final 16 2013

k1 world max fe 2013banner14. septembra sa bude konať finálová eliminácia K-1 World MAX 2013. Vzhľadom na to, že kvalitní borci sa presunuli do Glory, nedúfal som v zaujímavý turnaj, ale posledné správy o akvizícii Buakawa, Kehla a ďalších mi náladu spravili. Necelých 10 dní do turnaja sa konečne objavila aj štartovka, tak sa na ňu pozrime.

Len pred pár dňami sa objavila správa, že turnaja sa zúčastní aj Mike Zambidis, čo isto potešilo mnohých fanúšikov. Škoda, že management Artura Kyshenka nie je K-1 príliš naklonený, turnaj by bol obsadený ešte lepšie.

Zápasy finálovej eliminácie postavili nasledovne:

Andy Souwer (Holandsko) vs. Yasuhiro Kido (Japonsko)
Buakaw Banchamek (Thajsko) vs. David Calvo (Španielsko)
Shane Campbell (Kanada) vs. Wallace Lopez (Brazília)
Lee Sung-Hyun (Južná Kórea) vs. Francois Alexande (Francúzsko)
Zhou Zhi-Peng (Čína) vs. Joey Pagliuso (USA)
Maximo Suarez (Španielsko) vs. Miodrag Olar (Rumunsko)
Henri Van Opstal (Holandsko) vs. Enriko Kehl (Nemecko)
Mike Zambidis (Grécko) vs. Elam Ngor (Španielsko)

Z favoritov majú cestu otvorenú hlavne Buakaw a Zambidis. Buakawov súper je David Calvo, víťaz Portugalskej kvalifikácie K-1 MAX, Zambidis dostal šikovného Španiela, Elama Ngora, ktorého K-1 získala pred mesiacom. Ďalšie dve veľké mená, Andy Souwer a Yasuhiro Kido, sa v eliminácii stretnú proti sebe, čo je trochu škoda, pretože vo finále jeden z nich nebude. 

Zaujímavý zápas bude aj medzi Enrikom Kehlom a Henri Van Opstalom, je len škoda že sa nestretnú až v pyramíde. 

Z ostatných bojovníkov stoja za zmienku Shane Campbell a Joey Pagliuso, ktorí sa kvalifikovali z turnaja v Kanade v júni tohto roku.

Turnaj sa bude konať 14. septembra na Mallorce a bude sa dať sledovať naživo na rôznych národných kanáloch v Holandsku, Poľsku, Rusku, Maďarsku a iných krajinách. Takisto budú platené streamy, napríklad cez liverkick.com. Po prvý krát bude K-1 vysielaná naživo aj v Thajsku, na Channel 5. O žiadnom oficiálnom vysielaní v našich končinách neviem nič, ale veľa kanálov, kde bude priamy prenos sa streamuje po internete, takže by nemal byť problém so sledovaním.