str04082020

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Buakaw naspať v K-1!

buakaw beltK-1 Global sa na sociálnych sieťach "vyhrážala" že v blízkej dobe ohlási veľkú vec. Ani nie pred hodinou (teraz je 6. augusta 22:18) zverejnili správu, že dvojnásobný šampión K-1 MAX, Buakaw Benchamek, podpísal dlhodobý kontrakt s K-1 a zápasiť bude hneď na najbližšom turnaji, finálovej eliminácii K-1 MAX, ktorá sa bude konať 14. septembra v Španielsku!

O tomto skvelom thajskom bojovníkovi sme v poslednom čase počúvali všeličo - najprv súd so starým gymom Por Pramuk, koniec kariéry, reštart kariéry, súd s Thai Fight - všetko veci nehodné jedného z najlepších borcov strednej váhy. Hlavne kvôli sporu medzi MAX Muay Thai a Thai Fightom sme Buakawa nevideli v naozajstnom zápase už od decembra 2012! 

Spomínaný spor medzi dvoma najsilnejšími thajskými promočnými skupinami je, zdá sa, vyriešený a Buakaw by mal zápasiť už túto sobotu, 10. augusta v Číne, proti domácemu bojovníkovi. O mesiac neskôr teda ďalší zápas, tak snáď si ho do konca roka ešte užijeme.

Čo mi kazí radosť je fakt, že všetci kvalitní bojovníci medzitým odišli do Glory. K-1 sa potáca od turnaja ku turnaju, ktoré majú nízku produkčnú hodnotu a rovnako nízku kvalitu bojovníkov. Nerád by som videl míňať takýto talent v súbojoch s borcami, ktorí proti Buakawovi nemajú ani len teoretickú šancu. To ma utvrdzuje v podozrení, že sa ľudia okolo neho snažia získať čo najviac zlatých vajec, kým ich ešte znáša a na "sliepku" nehľadia. Mám pocit, že to je veľmi krátkozraké správanie.

Tvrdím to preto, že v posledných dňoch rezonovala jedna klebeta viac ako iné - Glory sa s Buakawom snažila podpísať zmluvu. Zjavne sa im to nepodarilo, čo je škoda pre nich, ale hlavne pre fanúšikov. Kvalita je práve v tejto organizácii, možných zápasov, ktoré pritiahnu divákov neúrekom. To sa o K-1 povedať nedá, ostal tam Souwer, takže určite čoskoro uvidíme ich tretí spoločný zápas. Z kvalitnejších mien mám v hlave už len Abrahama Rowuaniho, no a potom nič. To je viac ako smutné.

K-1 teraz "naháňa" bojovníkov po celom svete a podpisuje zmluvy s kde-kým. Možno budú mať šťastie a podarí sa im objaviť pár naozajstných talentov a uvidíme kvalitné súboje. Zatiaľ to tak ale nevyzerá...

buakawk1

Ned Kuruc za K-1 po podpise zmluvy s Buakawom

Foto: K-1 Global
Zdroj: www.k-1.tv