pon12172018

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

K-1 World GP v Záhrebe - pohľad na dno

Mirko FilipovičVčera nám K-1 ukázala nové dno, kam sa môže prepadnúť kedysi najsilnejšia standup organizácia. Nezvládnutý platený stream, podivné rozhodovanie, ešte podivnejšie odstúpenie Badra Hariho, stratený Poturak. Celé to bolo také balkánske ...

Problém bol hneď na začiatku, keď užívatelia, ktorí si zaplatili stream na stránke k-1global.us sa nemali na čo pozerať. Po čase sa to rozbehlo, ale pre všetkých, takže sa to nedalo pozerať nikomu, lebo sa naň zavesila polka sveta. Tak to radšej vypli a oznámili, že platiaci zákazníci si budú môcť pozrieť záznam hneď po skončení šou.

Poriadny prúser ale bol hneď v druhom štvrťfinále. V neuveriteľne hnusnom zápase okradli Jarrella Millera a výhru dali Mirkovi. Tak dlho sme si všetci z toho robili srandu, až sa to naozaj stalo. To už nás sranda prešla :)

Hneď na konci prvého kola ďalšieho zápasu sme videli ako Samedov skoro posadil na riť Badra Hariho ľavým hákom, ale rozhodca ho nepočítal.

Sranda ale prišla pred druhým semifinále, keď Orsat Zovko, promotér a manažér Mirka Filipoviča oznámil, že Badr Hari si zranil nohu a išiel do nemocnice. Do zápasu mal nastúpiť víťaz rezervného zápasu Dževad Poturak, ale akosi ho nikde nevedeli nájsť. Keď ho našli v nejakej blízkej reštaurácii, musel byť prekvapený :)

Vo finále Mirko vyhral kvôli ľavému highkicku, ktorým poslal Londta do počítania, inak ukázal hlavne veľa klinču, za čo mu rozhodca povedal dva krát "nono" a to bolo všetko. Mirko vyhral, s veľkou pomocou rozhodcov. Neviem či na seba bude hrdý, komentáre fanúšikov nie sú veľmi lichotivé.

Mňa osobne zaujal Zabit Samedov, ktorý potrápil Badra viac ako sa čakalo. Nebál sa, útočil a skoro ho posadil na riť, škoda, že rozhodca mal iné noty :) Najlepšie sa dívalo na superfajty - Samo Petje a Xie Chuang bol dobrý zápas, tak isto zápas Andreia Stoicu.

Mňa zaujíma, kam sa s týmto cirkusom chce K-1 dostať. V USA to nebudú mať ľahké, v Európe sa na nich budú lepiť promotéri podobného kalibru ako Orsat Zovko, ktorý stál za týmto finále, no a v Ázii sa do spolupráce s nimi tiež nik nehrnie. Budú to mať celkom ťažké.

Ale jeden scenár pre nich mám. Môžu fungovať ako kopec iných organizácií, ktoré v tomto športe nejaký ten rok už fungujú - môžu predávať svoj titul za prachy. Postavia si pyramídu pre svojho borca, pridajú jedného poriadneho súpera aby tomu "dodal vážnosť", ten sa "zraní" a rozhodcovia už tomu svojmu k výhre pomôžu. Sú bojovníci, ktorí titul K-1 nezískali, aj keď k nemu mali blízko - Jerome Le Banner, Ray Sefo, Glaube Feitosa, Musashi. Len neviem, či by na takéto niečo mali žalúdok...

Som zvedavý, ako bude v tomto roku K-1 fungovať. Zatiaľ kvalitnú MAXku dúfam udržia, mohli by pridať turnaj vo váhe okolo 83kg, kde je momentálne tiež kopec dobrých bojovníkov, možno budú chcieť ísť nižšie, aby zaujali v Japonsku, alebo v Ázii všeobecne. To všetko ešte uvidíme. Teraz sme ale videli, že ťažká váha priťahovať divákov ku K-1 nebude.