sob01192019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

K-1 World GP v Záhrebe a trocha bulváru

K-1 WGP v ZáhrebeFinále turnaja K-1, ktorý sa začal v roku 2012, ale dokončiť sa nestihol môžeme sledovať už za pár desiatok minút. So štartovkou ideme asi s krížikom po funuse, tak som si s dovolením K-1 odzálohoval tieto pekné obrázky, aby sa nestratili v hlbinách internetu. No a aby nebol váš čas minutý zbytočne, pridám aj jednu neoveriteľnú, ale dosť pravdepodobnú informáciu :)

Turnaj samotný vyzerá zaujímavo. Nie dobre, len zaujímavo. Zaujíma ma totiž, či sa splnia plány, ktoré, pravdepodobne, organizátori majú - finále Badr Hari vs Mirko Filipovič. Ak áno, super, ak nie, je mi to jedno. Prial by som si, aby to vyhral Mirko, ale pevne dúfam, že mu ostatní súperi nič nedarujú a ak, nebodaj, vyhrá, nech to je zaslúžene.

Na titul je najhorúcejší kandidát, samozrejme, Badr Hari. Pred tým, ako sa pozrel do basy patril k špičke, som teda zvedavý, ako sa na ňom pobyt za mrežami podpísal.

Ostatní bojovníci na titul asi nesiahnu a ja im to, v kútiku duše, asi ani neprajem :)

Nie márne vyzerajú superfighty, hlavne tie v strednej váhe - Samo Petje, ktorého sme videli pred rokmi v Banskej Bystrici na Profilige sa pobije s Xie Chuangom a dlho "nezvestný" Emil Zoraj si zmeria sily z bojovníkom z Grécka, Giannisom Sofokleusom. O zvyšné superfajty sa postará úderka zo Superkombatu.

No a prečo som taký skeptický? K-1 stratila svoju slávu a kvalitu. Pomaly sa to dialo od doby, čo išiel bručať Kazuyoshi Ishii, zakladateľ K-1, ale posledné údery prišli v roku 2011 a 2012. Odvtedy sa táto organizácia potáca nad bankrotom, ohlasuje veľké plány, spoluprácu s tým a hentým, aby to za chvíľu všetko zrušila. Tak ako minuloročné finále v New Yorku, vraj kvôli zlému počasiu. Tohtoročný prvý turnaj v Ohiu, mimochodom s neuveriteľne slabou štartovkou, zrušili tiež. Šéf K-1 v USA, Andrew Oh v tlačovej správe vyhlásil, že "nebolo dosť času doladiť veľké množstvo detailov", ale prezident Atletickej komisie v Ohiu, Bernie Profato, ho natrel a na plnú hubu povedal, že akcia bola zrušená z finančných dôvodov. Peniaze boli pripravené, ale na poslednú chvíľu sa použili na iný účel, ktorým vraj malo byť - a teraz pozor - platba Badrovi Harimu, aby prišiel zápasiť do Záhrebu. 175 tisíc dolárov. Kriminálnikovi...

Nuž, sami asi vedia, či sa im viac oplatí zrušiť druhú šou v USA a prakticky si tam úplne zavrieť dvere do budúcna výmenou za účasť Badra Hariho na jednom turnaji. A to ani nehovorím, že sa tým opäť dostali do finančných problémov.

Ale čert to ber, turnaj už asi aj začal, tak si počkajme ako to celé dopadne...