pon12092019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Fight For Japan a prvé info o turnajoch K-1 2011

V prvej polovici apríla sa konala tlačovka, na ktorej ľudia ako Sadaharu Tanikawa, Keiichi Sasahara, alebo Kazushi Sakuraba predstavili projekt s názvom "Fight For Japan". Malo by sa jednať o charitatívny fond, ktorý bude pomáhať obetiam prírodnej katastrofy, ktorá sa stala 11. marca v Japonsku.

 

Do projektu sú zapojené všetky významné japonské organizácie, napríklad K-1, DREAM, SNKA, NJKBF, RISE, KRUSH, ZST, Pancrase, alebo DEEP. Kazushi Sakuraba zastupuje samotných bojovníkov zo všetkých organizácií. Peniaze budú získavať predajom rôzneho tovaru s logom F4J (Fight 4 Japan) a takisto aj z organizovania turnajov. Že sa tejto veci prikladá veľká vážnosť svedčí aj podpora poslanca parlamentu, Seiko Nodu.

Po tejto tlačovke sa konala ďalšia, menšia, len s Tanikawom, kde oznámil, že prvým tohtoročným turnajom K-1 bude japonská pyramída K-1 MAX, ktorá sa bude konať koncom júla. Tanikawa povedal, že to pravdepodobne nebude turnaj vo váhe do 70kg, ale skôr do 63kg (neprezradil prečo, ale tipujem, že jedným z dôvodov môže byť nevyplatenie mnohých bojovníkov z minulosti a aj prostý fakt, že bojovníci vo váhe do 63kg sú menej známi a tým pádom aj lacnejší). Viac informácií by sme sa mali dozvedieť niekedy po 5. máji.