pon12092019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Plán K-1 World GP na rok 2010, prvé správy o turnajoch

Na tlačovke K-1 6.marca bol konečne oznámený program turnaja K-1 World GP na rok 2010, ako aj ďalšie zápasy do prvého tohtoročného turnaja v Yokohame.

K-1 sa tento rok dosť zamerala na Európu, kde sa bude konať päť z celkovo jedenástich tohtoročných turnajov veľkej K-1. Ďalších päť sa bude konať v Ázii a jedna v Austrálii.

 

Ako som spomínal, prvý tohtoročný turnaj sa bude konač 27. marca v Yokohame, hneď deň na to máme K-1 skoro za humnami, v poľskej Varšave. O dva týždne neskôr, 10.4., sa v Litovskom Vilnuse bude konať ďalšia európska kvalifikácia. Poľský aj Litovský turnaj sú nazvané "Europe GP elimination tournament A/B", takže to pravdepodobne budú kvalifikácie do hlavných európskych turnajov. Východoeurópska GP by sa mala konať 21. mája v Bukurešti a západoeurópska 5. júna v Nemecku.
V júni by mali byť ďalšie dva turnaje, jeden v Austrálii - GP Oceánie a v Číne - Ázijská GP. V auguste sa bude v Európe konať ďalšia GP, nazvaná "World elimination championship", niečo ako posledná šanca dostať sa do finálovej šestnástky. Potom už len obligátna finálová eliminácia v októbri a decembrové finále.
Minuloročná recesia je, zdá sa, preč a čakajú nás naozaj zaujímavé turnaje.

27. marec, K-1 in Yokohama
28. marec, K-1 in Warsaw, European GP elimination tournament A
10. apríl, K-1 in Vilnius, European GP elimination tournament B
17. apríl, Azerbaijan
21. máj, K-1 in Bucharest, Eastern Europe Championship
5. jún, Nemecko, Western Europe Championship
Jún - August, Australia (Oceania Championship), China (Asia Championship)
August, Europe Grand Prix, World Elimination Championship
Október, pravdepodobne Soul, Final 16 Tournament
December, WGP Finále