pon12092019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Finále K-1 Collizion v Prahe, 12.12.2009

Blíži sa koniec roka a tým pádom aj turnaj Heaven Or Hell, ktorý sa koná každoročne v Prahe. Tento rok je na programe finálový turnaj európskej kvalifikácie K-1 Collizion. V turnaji by z našich mali bojovať Roman Kleibl a Petr Vondráček a v superfajtoch napríklad Vladimír Moravčík, alebo Ján Mazúr proti parádnym súperom.

V rezervnom zápase pyramídy by sa mali stretnúť Slovák Roderik Jambor s Tomažom Šimončičom z Chorvátska. Jambor je náhrada za tímového kolegu Tomáša Kohouta.

V prvom štvrťfinále budú proti sebe bojovať Freddy Kemayo a Petr Vondráček. Obaja sú veteráni regionálnych turnajov K-1 a dokonca aj "veľkej" K-1. Skúseností majú obaja na rozdávanie. Inak je to už s formou, tú má Kemayo približne vyrovnanú, zatiaľ čo Vondráček má už roky problém vyhrať zápas. Vondráčkovi postup prajem, ale peniaze by som vsadil skôr na Kemaya a kľudne aj nejaké to KO kolenom.

V druhom štvrťfinále sa stretnú Mihaita Golescu z Rumunska a Chorvát Mladen Brestovac. Golescu v eliminácii v Rumunsku porazil Vondráčka a zaistil si tým miesto v pyramíde. Brestovac je Českým a Slovenským fanúšikom známy, bojoval na niekoľkých turnajoch v našich krajinách. Do finále sa dostal cez holanďana Koosa Wesselsa.

Ďalšia dvojica je Shamil Abasov a Roman Kleibl. Rus Abasov je minuloročný finalista turnaja v Prahe a do finále prešiel cez Jamesa Phillipsa. Kleibl je nominant organizátora a jeden z dvoch domácich zástupcov v turnaji.

Posledné štvrťfinále budú mať na starosti Mounir Zekhnini z Maroka a Rumun Sebastian Ciobanu.

Po štvrťfinálových zápasoch by sa mali bojovať dva superfajty. V ringu by sme mali opäť vidiet Alexeja Ignašova, tentoraz proti Koosovi Wesselsovi z Holandska. Je skvelé vidieť, že Ignašov znova zápasí a vyhráva, aj keď jeho súperi nie sú na vysokej úrovni, v jeho prípade asi platí, že pomaly ďalej zájdeš. Ignašov sa potrebuje dostať do zápasového tempa, získať motiváciu a výhrami nabrať pohodu, ktorú v ringu mával. Potom sa snáď bude môcť postaviť súperom aj vo veľkej K-1. Veľa fanúšikov s tým ráta.

Druhý superfajt medzi štvrť a semifinálovými zápasmi pyramídy by mali bojovať Vlado Moravčík a Artur Kjušenko. Ani jedného snáď netreba predstavovať. Vladov tréner, Martin Belák chvíľu zvažoval, či náhodou na tento zápas ešte nie je priskoro, ale nakoniec usúdil, že vlastne môžu len získať. Kjušenko je oveľa známejšie meno ako Moravčík a v prípade Vladovej výhry, je veľká šanca, že prídu veľmi zaujímavé ponuky na zápasy. Už si len môžeme povzdychnúť, že zápas nie je podľa plných thajských pravidiel :)

Okrem semi a finálového zápasu pyramídy nás čakajú už len dva superfajty. V jedinom MMA zápase by sme mali vidieť obrovského rumuna Alexandra Lungu proti slovákovi Rasťovi Talarovičovi. V poslednom superajte by sme mali vidieť ďalšiu hviezdu a prvého šampióna K-1 MAX, Albera Krausa, proti slovenskému bojovníkovi Jánovi Mazúrovi. Jano v poslednom čase nepodával presvedčivé výkony, ale snáď sa na zápas s Krausom dokáže zodpovedne pripraviť a motivovať. Pred zápasom bol trénovať u Andreho Manaarta v Mejiro Gyme, kde si urcite pinkol aj s Andym Souwerom.

Čaká nás teda parádny večer so skvelým turnajom a rovnako kvalitnými superfajtami. Ja držím palce všetkým českým a slovenským bojovníkom a organizátorom želám plný dom.