sob01192019

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

K-1 WGP 2016 - turnaj do 65kg

k1 wgp65 2016

V piatok sa uskutočnil turnaj K-1 World Grand Prix v Japonsku, kde hlavným chodom večera bola 8-čková pyramída vo váhe do 65kg. A bol to naozaj úžasný turnaj, plný parádnych zápasov!

Pyramída obsahovala naozaj to najlepšie, čo momentálne vo váhe do 65kg je. Bez hanby môžeme tvrdiť, že túto váhovú kategóriu nemá tak dobre obsadená žiadna stand-upová organizácia sveta, ani Glory. Osmičku zápasníkov obsadili mená ako Kaew Fairtex, Hiroya, Massaro Glunder, Masaaki Noiri, Chris Mauceri, Ilias Bulaid, Chris Mauceri, Renita a Yamazaki Hideaki. Obhajcom titulu bol Kaew Faitex z Thajska, no medzi veľkých favoritov na víťazstvo patrili aj Glunder, Noiri, Bulaid alebo Hideaki.
Štvrťfinálové zápasy predčasne dokázali vyhrať Kaew Fairtex (1.kolo KO proti Hiroyovi) a Ilias Bulaid z Maroka (2.kolo KO Chris Mauceri). Ďalšími dvoja postupujúcimi po ťažkých výhrach na body boli Hideaki, ktorý porazil Renitu a Masaaki Noiri, ktorý zdolal veľký talent z Holandska – Massaro Glundera.


Kaew Fairtex vs Hiroya


Ilias Bulaid vs Chris Mauceri

Vo vyrovnaných semifinálových zápasoch následne na body zvíťazili Kaew Fairtex nad Noirim a po extra kole Ilias Bulaid nad domácim Hideakim z Japonska. Takže finalový zápas celého večera zaobstarali Kaew Fairtex z Thajska proti ešte len 21-ročnému Ilias Bulaidovi z Maroka.


Hideaki Yamazaki vs. Ilias Bulaid


Kaew Fairtex vs Masaaki Noiri

Bulaid mal v semifinále za sebou naozaj nesmierne ťažký zápas, ktorý zvíťazil až po extra kole. Sám na svojom facebooku priznal, že z tohto zápasu si odniesol mnoho zranení a v šatni po zápase ešte vypľúval krv z úst, čo isto nie je nič príjemné, ak vás čaká ešte jeden zápas. No do finále nastúpil, ale vyčerpanosť a zranenia sa preukázali na Bulaidovom výkone. Jasne navrch mal Kaew Fairtex, ktorý vyzeral čerstvejší, odpočinutejší a dokázal Bulaida poraziť KO v 2. kole drtivými kolenami.


Kaew Fairtex vs Ilias Bulaid

Pre Kaew Fairtexa je to druhé víťazne K-1 World Grand Prix, ktoré vyhral naozaj jednoznačným spôsobom. V K-1 sa objavil teda ďalší thajský bojovník, ktorý tam začína byť fenoménom. Stáva sa Kaew Fairtex druhým Buakavom v Japonskej K-1? Posúďte sami...