ned11182018

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Hanuman Cup 25 - preview

Jubilejný, dvadsiaty piaty Hanuman Cup sa koná už tento víkend v Športovej hale PKO v Bratislave. Pre domácim publikom sa opäť ukážu hviezdy organizátorského klubu - Peczár, Hromek, Krajčovič, Novák a Halada. Vrcholným zápasom mal byť súboj Ivana Pavleho s Grékom, Stavrosom Grigorakakisom, ale Pavle nastúpiť nemôže, tak ho nahradí Martin Pacas

V sobotu nás čaká viac ako desiatka zápasov  podľa pravidiel K-1 a Muay Thai, z ktorej sa pozrieme na posledných 5 zápasov.

HROMEK vs SKOVAJSA

V prvom zápase hlavnej časti sa nám predstaví domáci Dano Hromek, ktorého súperom bude Peter Skovajsa.
Peter boxuje za Cerberos Nové Mesto nad Váhom, bojuje z opačného gardu, má šikovný box a dobrý pohyb, vidieť sme ho mohli dávnejšie napríklad proti Čechovi Danielovi Brunclíkovi (ktorý bol súperom napríklad aj nášho Miša Hojera na Hanuman cup-e 18), či Marcelovi Jágerovi. Za sebou má 17 zápasov, z ktorých 12 vyhral, 1-krát remizoval a 4-krát prehral.
Dano má za sebou zápas proti Jakubovi Benkovi z posledného Hanuman cup-u 24, kde prehral na body a odniesol si zo zápasu aj pár štichov... Pod thajskými pravidlami je ako doma, určite s veľkou chuťou po víťazstve po poslednom zápase.

 

KRAJCOVIC vs GRAF

Siedmy zápas večera, druhý a posledný ženský zápas obstará Lucia Krajčovič. Po poslednej lakťovačke s Poľkou Martou Gusztab (ktorá sa neriadila heslom – rozbi telo, hlava padne sama), zato domov si odniesla pár štichov a Lucia pripísala na konto ďalšiu výhru. Teraz Luciu čakajú opäť pravidlá K-1.
Do ringu jej nastúpi Daniela Graf z Nemecka. Daniela Graf je majsterkou Európy organizácie WKU, Lucia má takisto doma opasok rovnakej organizácie, ale je majsterkou sveta. Graf sme mohli vidieť (rovnako ako aj Luciu) na akcii W5 v bratislavskej Inchebe koncom novembra minulého roka, kde prehrala na body s Ruskou Anastasiou Yankovou. Graf sa v zápasoch tlačí dopredu, spolieha najmä na ruky, kde naopak Lucia sa ju bude snažiť "ukopať" a využívať najmä pár centimetrov k dobru na výške. Bilancia je na oboch stranách takmer rovnaká, obe ženy si píšu zhodne 30 zápasov, z ktorých zhodne vyhrali každá 22, Lucia má z 22 výhier 7 KO, Graf má navyše 1 remízu.

 

PECZAR vs CUKAJ

Zahraničný súper čaká aj nášho kolegu, Miša Peczára. Posledný zápas mal na Hanuman Cupe 24, kde rozkopal nohy Maďarovi Guylovi Vargovi a zvíťazil RSC v treťom kole. Možno že to je cesta aj na Valentona Cukaja, rakúskeho Kosovca. Ten si potrpí na box, v rukách má silu a aj keď vie kopnúť, niekedy "zabúda". Cukaj je celkom tvrdý borec, veľa znesie, Mišo s ním bude mať možno kus práce.
Bilancia Cukaja je ukážková - 30 zápasov, 23 výhier. Mišo má na konte 55 zápasov, ale bilanciu zápornú.
Mišovi držíme palce, dúfam, že nadviaže na poslednú výhru a naštartuje si víťaznú sériu. 

 

NOVAK vs TRISCHLER

O jediný "áčkový" zápas sa postará Marco Novák. Na päť kôl sa mu postaví ďalší nemecký zástupca – Fabian Tritschler. Marco na poslednom Hanuman cup-e 24 doslova "uspal" Maďara na highkick v druhom kole. Teraz ho čaká Nemec, podľa titulov a zápasov už celkom skúsený bojovník.
Tritschler má na svojom konte 38 zápasov, z ktorých dokázal 26 vyhrať, z jeho titulov spomeniem napríklad, že dvojnásobným majstrom Nemecka organizácie WKU z roku 2014, tretí na IFMA v Poľsku z toho istého roku.
Marco je majstrom Euroligy z roku 2012, juniorským majstrom Európy z roku 2013. Trischler je kvalitný bojovník, má prehľad, stále pracuje. To isté vie ale aj Marco, ale mám pocit, že všetko o niečo lepšie. 

 

HALADA vs BENKO

V predposlednom zápase večera nás čaká zaujímavé bratislavské derby. Postará sa oň domáca stálica Mišo Halada a proti nemu mladá krv zo Spartansu, Jakub Benko.
Benko si posledným zápasom na HC24 pripísal 24. výhru z rovnej tridsiatky zápasov. Po Hromekovi je jeho ďalším súperom z bratislavského Hanuman-u Michal Halada.
Mišo je už ostrieľaný fighter, má cez 50 zápasov a v poslednom z nich si poradil s Maďarom Barnabasom Szucsom KO v druhom kole.

 

pacas vs stavros

V úvode spomínaná zmena v hlavnom zápase večera - zraneného Pavleho nahradí Martin Pacas z Victory Gymu Trenčín. Ivanova neúčasť v hlavnom zápase je strata, ale "Paco" je viac ako kvalitná náhrada. Martin má za sebou mnohé úspechy - je svetovým šampiónom WKF a WKU, o mesiac by ho mal čakať zápas o titul WKN. Porazil napríklad Ali Cenika, alebo Romana Krykliu, ktorý má na konte aj Tomáša Hrona.
Do opačného rohu vkročí Stavros "HULK" Grigorakakis. Donedávna nám nie veľmi známy fighter, až kým koncom minulého roka neposlal hákom k zemi Petra Vondráčka a získal tým svetový titul organizácie WKF. Grék má až veľmi slušnú bilanciu,podobne ako Ivan, z doterajších 20-tich zápasov dotiahol 19 víťazne a 14-krát odišiel z ringu predčasne ako víťaz. Grigorakakis je v Grécku číslo 1 v ťažkej váhe, "Pacas" je u nás dvojka po Ivanovi. Som zvewdavý na výsledok.

Hanuman Cup 25 v našom kalendári.

Michal Peczár a Daniel Malachovský