ned11182018

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Gala Night Thaiboxing, 20.3.2010, Žilina

Na jar nás čakajú ešte dve parádne akcie, jedna na Slovensku, druhá na Morave. Pozrieme sa na tú prvú, teda tradičné Gala Night Thaiboxing v Žiline. Reportáž z minuloročnej akcie nájdete na tomto mieste, je písaná v dosť oslavnom duchu, aby to samo o sebe stačilo ako reklama na akciu tohtoročnú. Organizátori ale nespia na vavrínoch a na marec pripravili naozaj parádne zápasy. Na plagátiku vidíme Spejbla, Moravčíka, Cliftona Browna, Žáka a Šenkýra, čo je parádna zostava. Predstavme si ju.

Večer začne štyrmi predzápasmi kategórie D, ktoré ale ešte nie sú dohodnuté. Budeme sa im teda venovať neskôr.

Druhá časť sa bude niesť v duchu kvalifikačnej pyramídy tohtoročného turnaja Souboj Titánů plus dva superfajty. V malej pyramíde sa predstavia štyria Slovenskí bojovníci, Marcel Jáger, Michal Tomko, Miloš Seleši a Michal Hromek. Zápasy sú už postavené, v prvom zápase sa stretnú Marcel Jáger a Michal "Diviak" Tomko. Obaja sú na približne rovnakej úrovni, závisieť teda bude na momentálnej forme. V druhom zápase uvidíme Miloša Selešiho a Michala Hromeka. Hromek je vicemajstrom sveta v lowkicku z októbra 2009, takže pravidlá K-1 by mu mohli vyhovovať tiež.

 

V prvom superfajte sa predstaví skvelý bojovník z bratislavského Fight Clubu Martin Sily proti Janovi Moncolivi z Rasant gymu Teplice. Bojovať budú vo váhe do 65.55kg  3x3 minúty bez lakťov. V druhom sperfajte bude bojovať Nikolaos Taramas z Holandska proti Michalovi Krcmarovi z Českej republiky.

Po finále eliminačnej pyramídy začne hlavný program, zostavený zo šiestich zápasov. Najprv uvidíme domáceho Dana Popluhára proti Foadovi Sadeghimu z Rakúska.Sadeghi dostal posledne výprask od Vlada Moravčíka v Brne, Dano teda pozná recept a môže si pripísať dobrý skalp ak ho porazí.

V ďalšom zápase nastúpi Miro Cingel z Žilinského Aresu proti Davidovi Onuferovi z Rasant Gymu Teplice. Obaja bojovali v minuloročnom Turnaji Souboj Titánů, Miro v rezervnom zápase, David v pyramíde, dke prehral s Keclíkom v extra kole. Miro sa zlepšuje každým zápasom, uvidíme ako sa popasuje so skúsenejším Onuferom.

Do tretice domáci bojovník, tentoraz Tomáš Šenkýr, ktorého súperom bude Leonildo Evora z Portugalska. Šenkýr naposledy bojoval proti Artiomovi Vahitovovi na It's Showtime a prehral na body, podal ale solídny výkon. Predtým remizoval v Brne s Ivanom Staničom a prebojoval sa do finále pyramídy Souboj Titánů, kde prehral na body s Jirkou Žákom. Jeho súper tiež naposledy bojoval v tej istej pyramíde, kde zviedol vyrovnaný súboj práve s Vahitovom, ktorému podľahol na body. Pred troma rokmi prehral so Spejblom na body v súboji o titul WFCA.
Zápas to bude určite zaujímavý, držím Tomášovi palce, aby ho dotiahol do víťazného konca.

V posledných troch zápasoch sa prestavia bojovníci svetového mena. Najprv nastúpi Ondřej "Spejbl" Hutník proti Arnoldovi Oborotovovi z Veľkej Británie. Spejbl má za sebou zápas na It's Showtime proti Hakanovi Aksoyovi, snáď si neodniesol nejaké zranenie, ktoré by mu zabránilo štartovať v Žiline. Ondro je vo výbornej forme, vyhráva jeden zápas za druhým, táto šnúra dúfam ostane nepretrhnutá aj po zápase s Oborotovom.
Arnold je mimo Británie málo známy bojovník, tento zápas bude asi jeho prvý s takto kvalitným súperom. Ostrohy si ale získal na domácich podujatiach, kde porážal súperov často pred limitom. Býva skvelo fyzicky pripravený. Skúsenosti a sila by mala byť na Ondrovej strane, kondícia možno na Arnoldovej, určite nás čaká skvelý zápas.

V predposlednom zápase uvidíme Vlada Moravčíka a Fadiho Merzu. Moravčík je momentálne najlepším Slovenským thaiboxerom, naposledy si zmeral sily s Arturom Kyushenkom, hviezdou K-1 MAX. Do nešťastného KO mu bol vyrovnaným súperom, preto rátam, že s Merzom by to mal byť trocha ľahší fajt.
Merzove najväčšie úspechy si pamätáme ešte zo Superligy, tá už ale štyri roky nefunguje a odvtedy sa objavoval len sporadicky. V roku 2008 bojoval na Slamm IV, kde prehral s Naruepolom z Fairtexu po troch kolách. V roku 2009 prehral na turnaji Battle Of Sweden s Tobiasom Alexanderssonom na body, na Kráľových narodeninách vyhral nad Ericom Kehlom na body, ale v turnaji nepokračoval pre zranenie. Tento rok, 7.2. získal titul ISKA do 72.3kg, ktorý "zobral" talianovi Luca di Santovi. Merza sa v zápasoch dosť trápi, jeho najlepšia forma už je preč, preto rátam, že Vlado by ho mohol vyškoliť rovnako, ako Sadeghiho v Brne.

Posledný zápas a naozajstný vrchol večera obstarajú Jirka Žák a Clifton Brown, ktorí sa pobijú o svetový titul WFCA vo váhe do 82,55kg, podľa plných thajských pravidiel. Žáka pozná snáď každý fanúšik thajského boxu, minimálne, v Európe. Na jeho zápasy je radosť pozerať, jeho sila, výbušnosť a technika sú zárukou veľkého zážitku. Naposledy si ho pamätáme ako víťaza minuloročnej pyramídy Souboj Titánů, kde ukázal hlavne obrovské srdce a schopnosť bojovať a vyhral v troch ťažkých súbojoch, ktoré musel všetky otáčať, lebo misky váh sa nakláňali na súperovu stranu. Na turnaji It's Showtime neštartoval, doliečoval si zranenia, tak do Žiliny by mal prísť čerstvý a hlavne zdravotne vporiadku.
Clifton Brown je hviezda kanadského Muay Thai, profesionálne bojuje už približne 10 rokov. Dlhé roky bojoval v Thajsku, kde si získal dostatočné meno a začali ho pozývať na zápasy po celom svete. My sme ho mohli vidieť v zápasoch Superligy, alebo novšie na turnajoch Champion of Champions na Jamajke, kde obhájil titul WMC vo váhe do 82,55kg proti Kaoklaiovi. O titul v roku 2009 prišiel s Rickardom Nordstrandom. Brownov skalp má aj Spejbl, porazil ho v Taliansku v roku 2008. Clifton by mal byť kouch tímu v reality show The Contender Asia 2.

Part 1
Cca 4 fights   D class

Start 18.00.hod

Part2

1.Elimination Clash of the Titans  2010 – 84kg  3x3 K1 rules, semifinal
Marcel Jager (SVK) vsTomko Michal (SVK)

2.Elimination Clash of the Titans 2010 -84kg  3x3 K1 rules,  semifinal
Miloš Seleši (SVK) vs Michal Hromek (SVK)

3. -65,55kg thaiboxing no elbows    3x3 min
Martin Sily (SVK) vs Jan Mocnol  (CZE)

4.-70 kg thaiboxing  no elbows  3x3 min
Nikolaos Taramas (NL) vs Michal Krcmar (CZE)

5.Elimination Clash of the Titans  2010 -84kg  3x3 K1 rules final

Part 3

6.-72,5 kg thaiboxing  no elbows  3x3 min
Daniel Popluhar  (SVK) vs Foad Sadeghi  (A)

7.-84,55 kg thaiboxing  no elbows 3x3 min
Miroslav Cingel  (SVK) vs David Onufer   (CZE)              

8. – 84,55 kg thaiboxing no elbows 3x3min
Tomáš Šenkýr (SVK) vs Leonildo Evora (Portugal)

9. -86,5 kg thaiboxing  no elbows 3x3 min
Ondřej Hutník  (CZE) vs Arnold Oborotov (GB)

10.-72,5 kg  K1 rules 3x3 min
Vladimír Moravčík (SVK) vs Fadi  Merza  (A)

11.-82,55 kg 5x3 Title World Champions WFCA full muay thai rules
Jiri Žak (CZE) vs Clifton Brown  (CAN)

Diskusia

Arnold Oborotov