Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 27 Nov 2014, 22:30

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 51 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 Vhodný posilovací tréning k thajskému boxu 
Autor Správa
-= Wakashoyo =-
-= Wakashoyo =-

Poslať 
Tak ma napadlo, nenaučili by ma silové cviky u vzpieračov na Dukle? Musím sa poinformovať ako to tam funguje, lebo sám sa asi techniku poriadne nenaučím :( Dnes som to skúšal a... :lol:

Inak, Dynamo, ako je to s tými tréningami? Asi si si nevšimol moju otázku kúsok vyššie :) Dva dni budem trénovať u Vlada a deň u Teba? Lebo tak som to pochopil z Tvojej odpovede.

23 Feb 2010, 18:56
-= Bobo Sappo =-
-= Bobo Sappo =-
Obrázok užívateľa

Poslať 
Vzpierači ti pomôžu ešte viac ako trojbojári (nech ťa poriadne naučia všetky ich disciplíny počnúc silovým premiestnením...). Môžeš sa to naučiť aj sám, ale lepšie je, keď si pod niekoho kontrolou.

23 Feb 2010, 19:18
-= Wakashoyo =-
-= Wakashoyo =-

Poslať 
Rozhodol som sa, že zatiaľ pôjdem fullbody v stredu a zrejme v nedeľu. Popri MT. Nejaké nápady? Tých tréningov je veľa, no zatiaľ nechcem zahŕňať viackĺbové cviky, keďže ich neviem. Iba mŕtvolu zvládnem. Niečo také by som potreboval čo ma nezničí lebo budem trénovať 6 dní v týždni a chcem ísť do sily. FB som ešte necvičil, tak neviem čo je dobré.

28 Feb 2010, 12:42
-= Wakashoyo =-
-= Wakashoyo =-

Poslať 
Skúsil som niečo dať dokopy, ale ani neviem, či je to FB, veľmi sa do toho nevyznám.

STREDA
A
benchpress
sťahovanie kladky / hrazda
bicepsový zdvih so Z-osou
francúzsky tlak
predpažovanie
drep s v.č.
lýtka v stoji

B
benchpress
hyperextenzie
scotova lavička
tricepsová kladka
upažovanie v predklone
legpress
lýtka v stoji

NEDEĽA
A
tlaky s j.č. na šikmej lavičke
mŕtvy ťah
kladivový zdvih
bradlá
tlaky s v.č. za hlavou
predkopávanie
zakopávanie

B
rozpažovanie na šikmej lavičke
pullover
mŕtvy ťah
biceps kladka
obrátené kliky
príťahy Z-osy k brade
výpady s j.č.
lýtka v stoji

Tréning brucha a krku by som zaradil podľa tréningu MT a v nedeľu by som dal aj trapéz.

Poprosím kritiku :o

28 Feb 2010, 13:55
-= Geronimo =-
-= Geronimo =-

Poslať 
Skus 2-3 mesiace 2x tyzdennne toto Fullbody: Brucho 4serie,drep z velkou cinkou5-6serii,Mrtvolu klasicku 5serii /nie rumun ani sumo/,Pritahy v predklone2-3serie,Zhyby na hrazde nadhmat aj podhmat stredny uchop4-6serii,Bench alebo vspory na bradlach zo zavazim /na komplexnu silu su este lepsie ako bench/3 serie, Military press 3-5 serii, Biceps v stoji obojrucne 1-2serie,tricepsove kliky na uzko 1-2 serie. na zaver urcite vysplhaj 5-10 lan bez prirazu a o 3 mesiace uvidis co to spravi z tvojou silou a aj postavou. Pred kazdym treningom 2x3 min. svihadlo,alebo 5-10 min. nejaky stepper,pripadne stacionarny bycikel.

28 Feb 2010, 15:26
-= Bobo Sappo =-
-= Bobo Sappo =-
Obrázok užívateľa

Poslať 
:?: veď viackĺbové cviky sú aj drep, mŕtvy ťah, tlak na lavici, tlak v stoji, príťahy... a to všetko tam máš.

Keď ti ide o silu, tak neviem na čo sú tam tie izolované cviky. Funkčnú silu vybuduješ hlavne kombinovanými cvikmi (dvíhaš váčšiu váhu ako pri izolovaných cvikoch, zapájaš koordináciu celého tela, stabilizátory...).
Biceps dostane zabrať napr. pri ťažkých príťahoch, triceps pri tlaku na lavici, alebo tlaku na zemi. Načo na nich zaraďovať extra cviky?

To rozdelenie A a B je 1. týždeň A, druhý B, tretí A...? Načo?

Príklad silového tréningu:

Streda:
jump shrug 3x3x60% 1RM
drep 3x3x90%
tlak na lavici 3x3x90%
príťahy v predklone 3x3x90%

Nedeľa:
výskoky na box 3x10xBW
mŕtvy ťah 3x5x80%
push press 3x5x80%
zhyby na brazde 3x5x80%

1. 5 min. zahriatie (švihadlo, bicykel, veslovanie...)
2. 5 min. dyn. strečing
3. zahrievacie série pred každým cvikom: http://www.ironfactor.cz/viewtopic.php?t=43
4. na záver krátky a ľahký dyn. strečing

Špecifický tréning - brucho, krk... by som dal po kondičnom tréningu (ten trvá váčšinou tak 20-30 min, takže je potom ešte čas), aby silový tréning netrval viac ako 1-2 hod.

28 Feb 2010, 15:40
-= Wakashoyo =-
-= Wakashoyo =-

Poslať 
Trian píše:
:?: veď viackĺbové cviky sú aj drep, mŕtvy ťah, tlak na lavici, tlak v stoji, príťahy... a to všetko tam máš.

Keď ti ide o silu, tak neviem na čo sú tam tie izolované cviky. Funkčnú silu vybuduješ hlavne kombinovanými cvikmi (dvíhaš váčšiu váhu ako pri izolovaných cvikoch, zapájaš koordináciu celého tela, stabilizátory...).
Biceps dostane zabrať napr. pri ťažkých príťahoch, triceps pri tlaku na lavici, alebo tlaku na zemi. Načo na nich zaraďovať extra cviky?

...

Ja sa do posilňovania veľmi nevyznám. Kamarát ma naučil cvičiť split a to je takmer všetko čo viem :) Každopádne dík za pomoc, pôjdem ten tréning čo si napísal.

28 Feb 2010, 19:14
-= Geronimo =-
-= Geronimo =-

Poslať 
Trian píše:
Príklad silového tréningu:

Streda:
jump shrug 3x3x60% 1RM
drep 3x3x90%
tlak na lavici 3x3x90%
príťahy v predklone 3x3x90%

Nedeľa:
výskoky na box 3x10xBW
mŕtvy ťah 3x5x80%
push press 3x5x80%
zhyby na brazde 3x5x80%

Špecifický tréning - brucho, krk... by som dal po kondičnom tréningu (ten trvá váčšinou tak 20-30 min, takže je potom ešte čas), aby silový tréning netrval viac ako 1-2 hod.

co je jump shrug? na youtube mi to naslo nieco ako mrtvy tah s vyskokom, to je ono?
a kondicny trening trva 20-30 minut a tento co si tu uviedol trva 1-2 hodiny?

LHW - Couture, Griffin
HW - Mir

11 Mar 2010, 12:02
-= Bobo Sappo =-
-= Bobo Sappo =-
Obrázok užívateľa

Poslať 
Takto nejako si to predstavujem ja:
http://www.youtube.com/watch?v=Oe0cwZ46 ... re=related

Ale je veľa variácií a treba si vybrať tú, ktorá ti najviac sedí:
1. môžeš to robiť v hornej fáze s výskokom - odlepíš sa od podlahy aj pätami - toto by som ale nerobil lebo so záťažou v rukách to bude pecka na kĺby
2. činku nedvíhaš zo zeme, ale máš ju v zavesených rukách (rôzne počiatočné polohy činky)
...

Lepší je podla mňa nástup zo zeme - učíš sa v podstate nástup na väščinu vzpieračských cvikov (clean, snatch...).

Kondičný tréning = rozvoj anaeróbnej glykolízi - intervalový tréning - dĺžka cca 20-30 min. Keď ideš naplno, tak aj tých 20 min je hard. Ja osobne ho doplňujem na záver cvikmi na core (spevnenie vnútroného a vonkajšieho brušného svalstva, krížovej oblasti...) a poriadnym strečingom. Takže celá tréningová jednotka aj s doplnkami mi trvá cca 1 hod.

Silový tréning = rozvoj maximálnej, výbušnej a akceleračnej sily. Aby si dokázal opakovane vyvíjať submaximálne úsilie, musíš robiť medzi cvikmi dlhšie pauzy. Dĺžka tréningovej jednotky sa pohybuje medzi 1-2 hodinami (podľa zamerania cyklu, charakteru tréningu...).

11 Mar 2010, 12:40
-= Geronimo =-
-= Geronimo =-
Obrázok užívateľa

Poslať 
pripojim sa k debate a prihodim svoj kondicno-silovy kruhac, ktory som cvicil, dufam, ze mi ho zdrbete a napisete co je na nom zle, aby som vedel, ked budem najblizsie nieco podobne cvicit.
do tyzdna som robil:
3x thajsky
3xkrat posilka-kruhac:

1-hrazda-trosku uzsi uchop ako ked sa cvici chrbat, zamerana viac na rychlost a vybusnost ako na dokonale pritiahnutie az po hrudnik

2-benchpress

tieto dva cviky s vahou aby som spravil maximum cca 13-15 opakovani

3-drepy(nakolko mam dodrbane kolena tak bez zataze, keby mozem tak tiez si nalozim aspon tak na 15 opakovani)

4-brucho-na sikmej lavicke co to slo, pomerne rychlo a snazil sa zaberat bruchom a ist dost nizko

5-hrazda na biceps-maximum

6-bradla na triceps s miernou zatazou-maximum(cca 20 opakovani)

7-(neviem ako sa to spravne vola) premiestnenie cinky zo zeme nad hlavu-vaha tak na 15 opakovani-max

8-rotoped cca 4 minuty dost intenzivne tempo aj zaraz

9-udery s malymi cinkami a dvihanim noh pokym mi ruky nespadli k telu :)

toto bolo jedno kolecko, prestavky medzi jednotlivymi cvikmi minimalne(kolko fitko dovolilo, nemohol som obsadit vsetko naraz, tak som si cinky musel vzdy nakladat a davat kotuce dole)
prestavky medzi kolami cca 4-6 minut. robil som 3 kolecka.
co myslite? bolo to na nieco dobre? :)

11 Mar 2010, 14:11
-= Bobo Sappo =-
-= Bobo Sappo =-
Obrázok užívateľa

Poslať 
Ako to povedat citlivo... Cele zle, no.
Uvediem ti dovody, ktore ma napadaju:
1. nepomer cvikov na vrsok - spodok
2. nizky intenzita, vysoky objem
3. trening prakticky do zlyhania
4. naco hrazda 2x v jednom kolecku?
5. ziadne rotacne cviky
6. nic na rozvoj vybusnej sily
7. skoro ziadne core

Co si robil dobre:
1. relativne dobry pomer tlaky-tahy

Neviem ako si na tom s kolenami - ak je to trochu vaznejsie (nemozes robit drepy a pod...) tak sa ti dost obmedzuju moznosti rozvoja dolnych partii. Hlavne plyometria teda a max. sila. Skusal si klbovu vyzivu, rehabilitacky, bandaze? Pomohlo?...

Moja rada - vykasli sa na taketo kruhace a radsej si to rozfazuj takto:
1 mesiac: 3xthajsky, 2x silovy trenal, 1x kondicny
2 mesiac: 3xthajsky, 1xsilovy trenal, 2x kondicny
3 mesiac: ako 1
4 mesiac: ako 2
....
Vzdy 4 tyzdne makas, 1 tyzden pauza (ist velmi zlahka, vyklusavanie, len lahky sparring a techniky - v lifte sa to vola deload). Budes rychlejsie regenerovat a vtedy by som zaradil hlavne nejake plavanie a nejake rehabilitacky na koleno (ale toto zavisi od charakteru zranenie / poskodenia).

11 Mar 2010, 14:30
-= Geronimo =-
-= Geronimo =-
Obrázok užívateľa

Poslať 
Trian píše:
Ako to povedat citlivo... Cele zle, no.
Uvediem ti dovody, ktore ma napadaju:
1. nepomer cvikov na vrsok - spodok
2. nizky intenzita, vysoky objem
3. trening prakticky do zlyhania
4. naco hrazda 2x v jednom kolecku?
5. ziadne rotacne cviky
6. nic na rozvoj vybusnej sily
7. skoro ziadne core

Co si robil dobre:
1. relativne dobry pomer tlaky-tahy

Neviem ako si na tom s kolenami - ak je to trochu vaznejsie (nemozes robit drepy a pod...) tak sa ti dost obmedzuju moznosti rozvoja dolnych partii. Hlavne plyometria teda a max. sila. Skusal si klbovu vyzivu, rehabilitacky, bandaze? Pomohlo?...

Moja rada - vykasli sa na taketo kruhace a radsej si to rozfazuj takto:
1 mesiac: 3xthajsky, 2x silovy trenal, 1x kondicny
2 mesiac: 3xthajsky, 1xsilovy trenal, 2x kondicny
3 mesiac: ako 1
4 mesiac: ako 2
....
Vzdy 4 tyzdne makas, 1 tyzden pauza (ist velmi zlahka, vyklusavanie, len lahky sparring a techniky - v lifte sa to vola deload). Budes rychlejsie regenerovat a vtedy by som zaradil hlavne nejake plavanie a nejake rehabilitacky na koleno (ale toto zavisi od charakteru zranenie / poskodenia).

diky za reakciu, zareagujem ti na tie veci zhrnutim do par faktov a ostatne len mojich dojmov :D

1.kapitola su kolena, bandaze, doplnky vyzivy su sice pekne veci, ale keby si ocul jak mi praska v kolenach, tak by si pochopil :)
momentalne mam lave koleno rok po operacii(obrusovanie chrupavky ci co) a mteraz mi pichaju vyzivu do oboch injekcne-nic prijemne
teraz su na tom trosku lepsie uz, ale momentalne okrem thajskeho cvicim klasicke objemove cviky-ano som trapny :D chcem mat svaly, po operacii som schudol 10kg svalstva(173cm-67 kg, tak chcem mat aspon 73kg vyrysovanych)
tento kruhac som cvicil skor po operacii-to zodpoveda nevyvazenost horna cast tela a spodok, teraz mozem aspon predkopavanie a zakopavanie s lahsimi vahami...a aj tu vybusnost, medicinbal sa neda moc hadzat bez toho aby si sa poriadne zaprel do kolien a pod.

ja cviceniu(to bolo videt z prispevku) az tak nerozumiem, ale bral som to tak ze: hrazda-biceps, chrbat(pri jednej viac chrbat, pri druhej biceps)
bench / bradla - prsia, trochu triceps, trosku ramena/triceps, trochu prsia, trosku ramena
"premiestnenie"-hlavne ramena, spodny chrbat, trosku nohy
no a drepy a rotoped-nohy...plus zvlast brucho

ako som pisal cvicil som to ked kolena boli na tom horsie ako teraz o dost, tak s prihliadnutim na ne som mal pocit z precvicenia celeho tela
ked sa mi podari pribrat aspon cast svalstva, tak budem cvicit uz len cviky v style ake mi odporucas a ake su vhodne pre boj. sporty. aj ked to nebude tak skoro, nakolko 3xthai +3xposilka tyzdenne telo dost vycerpa a menej na box chodit nechcem, lebo nie som moc pokrocily, tak sa chcem ucit hlavne techniku...sval az na druhom mieste

11 Mar 2010, 15:49
-= Bobo Sappo =-
-= Bobo Sappo =-
Obrázok užívateľa

Poslať 
Nevidim nic trapne na tom, ze chce niekto pribrat svaly...?! Vela ludi sportuje pre to, lebo ich to bavi a chcu nejako vyzerat. Nie kazdy ma ambicie byt olympionik, alebo svetovy sampion.
ALE.
Trening, ktory si popisal je absolutne nevhodny na svalovy objem. Je to v podstate aerobka. Takze ziadne svaly, max tak schudnes a zlepsis si kondiciu. Ale nenaberies ani extra silu ci objem.

- dynamicke cviky na vrsok - (ked nepojde medicinbal, alebo jeho variacie) kliky hlbkove, s tlesknutim, na jednej ruke s prehadzovanim ruk... vela variacii a tu nohy zapojis minimalne.
- Premiestnenie - neviem co tym myslis, ale ak je to clean/powerclean, tak to by si mohol do trenalu zaradit aj lahky mrtvy tah.
- brucho doplnit hyperextenziami, plank+horse+superman (izometricke cviky na core vsetko = spevnenie stredu a odtial ide vlastne sila...)
- predkopavanie/zakopavanie = smrt kolien (vela ludi si na tom odpalilo kolena, radsej to ani necvic). Radsej len tie lahke drepy, vystupy na nizsiu lavicu, vypony.
- davat hrazdu zvlast na biceps a chrbat je blbost. Je to obmena toho isteho cviku. To ako ked davas napr kladivovy zdvih na biceps a klasicky zvih na biceps (= ked ides fullbody tak total kravina).
- dobry trening na objem (pre mierne pokrocilich, cviky ktore ti nesedia alternuj): http://www.ironfactor.cz/viewtopic.php? ... hlight=hst

edit: ked chces pribrat, treba vela jest :wink:

11 Mar 2010, 16:24
Profesionální trenér
Profesionální trenér
Obrázok užívateľa

Poslať 
LOBINHO píše:
pripojim sa k debate a prihodim svoj kondicno-silovy kruhac, ktory som cvicil, dufam, ze mi ho zdrbete a napisete co je na nom zle, aby som vedel, ked budem najblizsie nieco podobne cvicit.
do tyzdna som robil:
3x thajsky
3xkrat posilka-kruhac:

1-hrazda-trosku uzsi uchop ako ked sa cvici chrbat, zamerana viac na rychlost a vybusnost ako na dokonale pritiahnutie az po hrudnik

2-benchpress

tieto dva cviky s vahou aby som spravil maximum cca 13-15 opakovani

3-drepy(nakolko mam dodrbane kolena tak bez zataze, keby mozem tak tiez si nalozim aspon tak na 15 opakovani)

4-brucho-na sikmej lavicke co to slo, pomerne rychlo a snazil sa zaberat bruchom a ist dost nizko

5-hrazda na biceps-maximum

6-bradla na triceps s miernou zatazou-maximum(cca 20 opakovani)

7-(neviem ako sa to spravne vola) premiestnenie cinky zo zeme nad hlavu-vaha tak na 15 opakovani-max

8-rotoped cca 4 minuty dost intenzivne tempo aj zaraz

9-udery s malymi cinkami a dvihanim noh pokym mi ruky nespadli k telu :)

toto bolo jedno kolecko, prestavky medzi jednotlivymi cvikmi minimalne(kolko fitko dovolilo, nemohol som obsadit vsetko naraz, tak som si cinky musel vzdy nakladat a davat kotuce dole)
prestavky medzi kolami cca 4-6 minut. robil som 3 kolecka.
co myslite? bolo to na nieco dobre? :)

myslim ze ak to cvicis do zlyhania kazdy krat tak sa nestacis regenerovat

namiesto drepov by som hodil nejaku plyometriu pravdaze na makkom , alebo kolena /roundkicky s expanderom ak vobec nemozes skakat.

ten kruhac xod tak ze raz chod do zlyhania raz chod na max vahu v urcitom pocte opakovani a raz chod striktnu pomalu techniku na 8-10 opakovani naozaj pomale opakovania. Skus to zmenit troxa v tomto a mozno to pojde lepsie :-)

http://www.thaiboxing.sk Muay thai From Wikipedia, the free encyclopedia -- Also known as Thai Boxing, Thai Kickboxing, - Muay Thai is referred to as the "Art of Eight Limbs" because it makes use of punches, kicks, elbows and knee strikes,

11 Mar 2010, 17:26
Profil ICQ WWW
-= Bobo Sappo =-
-= Bobo Sappo =-
Obrázok užívateľa

Poslať 
Citácia:
namiesto drepov by som hodil nejaku plyometriu pravdaze na makkom...

Tak toto podla mna vobec nie je dobry napad. Kolena budu vystavene otrasom pri dopade, aj ked len na makku podlozku. Uz samotna plyometria vyzaduje urcitu uroven a vek cvicenca, aby nedochadzalo k zbytocnym zranenia. + ked ma problemy s kolenami...

Citácia:
ten kruhac xod tak ze raz chod do zlyhania raz chod na max vahu v urcitom pocte opakovani a raz chod striktnu pomalu techniku na 8-10 opakovani naozaj pomale opakovania

Opomeniem zle zostavenie cvikov v tom kruhaci... Ale nebude mat podla teba ovela vacsi prinos, ak si to rozfazuje sila / kondicia?
Serioznu max. silu si v kruhaci nikdy nevybuduje. A kruhac postrada zmysel, ked je odcviceny pomaly. Na drillovanie techniky cvikov je cas pri podseknutych vahach, deloadoch a strategickych zhorseniach - alebo mimo sezony / specifickej pripravy.

11 Mar 2010, 18:26
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 51 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť