pon02242020

Posledná zmenaštv, 07 sep 2017 8pm

Prežije Tiger útok King Konga?

titulboxCez víkend 5.marca sa uskutočnia minimálne dva dôležité súboje. A to Michal Helbich zo Žiliny sa pobije o viťazstvo na Hanuman cupe v Bratislave a nemenej zaujímavý bude v ťažkej váhe útok vo Washingtone na potvrdenie špicu hitparády.

"THE real King Kong" Luis Ortiz (36r) proti už toľkokrát podceňovanému "The tiger" Tony Thomsonovi (44r). Rodený Kubánec Luis Ortiz 24W 21KO 0L, dočasný držiteľ majstrovského opasku zvučnej WBA (ten najvzácnejší opatruje momentálne Tyson Fury), v poslednom zápase porazil Jenningsa (TKO v 7 kole). Bohatá amatérska kariéra 349W-19L (neskutočné číslo). Čo vidím ako mínus sú NEumiestnenia na MS a OH na medailových pozíciách. Lenže tento opasok by chcel okrem mňa ešte jeden chalanisko, Tony Thompson sa volá 40W 27KO 6L 2KO. Veľakrát podceňovaný kvalitný 196cm vysoký boxer druhej vlny, ktorému keď vyjde deň môže poraziť (skoro) každého!!! Dvakrát zhasol kométu Davida Pricea a večný talent Odlaniera Solisa poslal dvakrát na dovolenku ktorá trvá dodnes! Zlomil Takama aj Scotta a to sú už nositelia kvality širsej špičky. Kličko ho prevetral v dvoch titulových zápasoch a dvakrát ho posadil. Prvý zápas v 11.kole  a druhý v 6.kole. A to je jediný boxer ktorý s ním vyhral pred limitom. Ortiz je o 3 cm nižší, všetky tromfy sú v jeho rukách...

image2

 Čo je podľa mňa jeho eso v rukáve (okrem iného je mladší o 8 rokov, zatiaľ neporazený a profi kariéra sa mu až teraz poriadne začína) je opačné garde. Thomson na tlačovke povedal, že netrénoval od zápasu so Scottom (30.10.2015) pokiaľ nedostal ponuku na tento zápas, čo bolo zhruba pred mesiacom. Môže to byť z jeho strany aj finta, lebo tento zápas je posledná možnosť získať tento opasok a verím, že to nepustí len tak pre $$$, ale naozaj skúsi opäť zabojovať a prekvapiť. Predpoklad je, že Tiger bude uspatý, ale ak vydrží kondične a "prežije" 6 kôl, potom mu dávam stále väčšiu šancu prežiť celý zápas, a ak boh dá aj prekvapiť.

Bet365 to vidia tróóóšku inak 

Kurzy:
Ortiz 1.02 
Thomson 13

TV: HBO, Boxnation

Pozor: V článku môže byť skrytý humor, prirovnania, metafory, semafory, zámená, konšpiračné teórie a slovné spojenia, ktorým ani ja nerozumiem.

Zdroj foto: fightsaga.com, badlefthook.com, proboxing.cz